پرستاري
پرستاري

اگر نياز به پرستار خوب داريد حتما به شركت فرشتگان آرامش مراجعه كنيد.شركت فرشتگان آرامش پرستان متخص را در اختيار شما قرار مي دهد تا شما احساس آرامش هرچه بيشتري داشته باشيد.

پرستار كودك
پرستار سالمند
پرستار آقا
پرستار خانم


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۴۴:۳۳ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

بعد از يك روز طولاني كودك خود را در ساعت 8:30 در رخت خواب مي گذاريد و او را بوسيده ، نوازش كرده و خواب هاي خوبي برايش آرزو مي كنيد.

بايد وسايل شام را آماده كنيد، ظرف ها بچينيد ، به تميزي خانه برسيد وحتي فرصت نداشته‌ايد تا به پاهاي خود كمي استراحت بدهيد. اما به جاي رسيدن به اين كارها و صرف وقت خود با همسرتان، مجبوريد پشت سر هم به اتاق كودكتان رفته با هزار جور التماس و سر وكله زدن ، تازه بعد از سه ساعت كودك دلبندتان به خواب برود! وضعيت بهتر نخواهد بود اگر پرستار كودك اي داشته باشيد كه مهارت كافي را در پرستاري از بچه ندارد.

به گوشتان آشنا نمي آيد؟ شايد متجعب شويد وقتي بفهميد براي بسياري، هر شب همين آش هست و همين كاسه!

برخي مواقع متوجه مبارزه كودك خود با خوابيدن مي شويد - او چشم هايش را مي مالد، پشت سر هم خميازه ميكشد و به طور كل خستگي از او مي بارد. در بقيه اوقات كودك به نظر بيدار است و حتي پر تحرك، اما آثار خستگي در او نمايان است.

اتفاقي كه براي او مي افتد نسخه‌ي "كلي كار دارم ، اما وقت ندارم" براي سن اوست يعني اتفاقات زيادي در اطراف او در حين انجام است – بابايي داره روزنامه ميخونه ، از تلويزيون صداهاي جالب مياد ، شما خود از اتاقي به اتاق ديگر مي رويد و او نيز مي‌خواهد بخشي از اين فرآيند باشد. وظيفه شما يا پرستار كودكتان است كه كودك را درك و او را مديريت كند.

و مانند ديگر كودكان، كودك شما هم شروع به فهميدن اين موضوع كرده كه او نيز يك شخص است. مستقل ميان شما ومي‌خواهد اين ادعا را بيان كند. اجتناب كردن از خواب ، روش او براي اعمال كنترل است.

پرستار كودك

چكار بايد بكنيم؟

نكاتي كه هر پرستار كودك بايد بداند

پرستار كودك ، به كودك خود بياموزيد تا تنها بخوابد. اگر كودك شما تنها زماني كه شما (يا پرستار كودك) كنار او هستيد به خواب مي‌رود ، او در حال شكل دادن يك عادت نادرست است كه در آينده به سختي مي توان از سر او گرفت. بهترين درسي كه مي توانيد به او بدهيد اين است كه چگونه خود را آرام كند تا به خواب برود. يك سري تشريفات شبانه را دنبال كنيد ( مانند حمام كردن ، داستان خواندن و سپس خوابيدن ) تا كودك بداند تا در شب‌هنگام منتظر چه چيزي باشد. به او بگوييد اگر در تخت بماند شما پنج دقيقه ديگر به او سر مي‌زنيد. به او بفهمانيد كه در امان است و شما در نزديكي او هستيد. مهم است كه پرستار كودك در صورتي كه مراقبت از كودك را بر عهده دارد اين احساس ايمني را فراهم آورد. از پرستار كودك به خاطر فرزندتان نخواهيد كه تمام شب با او باشد.
پرستار كودك ، نگذاريد بيهوده وقت بگذراند. كودكان وقتي زمان خواب مي رسد، خوش صحبت مي شوند و چون از گذراندن وقت با شما لذت مي برند (در مورد وقتي كه با پرستار كودك رفيق مي‌شوند هم داستان همين است!) زمان صحبت را طول مي‌دهند. كودك شما شايد با خود فكر كند اين يكي از تشريفات زمان خوابش است، در اين زمان مكررا درخواست خوردن آب بكنيد يا مسئله اي ضروري پيش بكشيد كه حتما بايد آنرا انجام دهد. اگر متوجه شديد كه قصد به تاخير انداختن را دارد، به او اجازه اين كار را ندهيد. به او بگوييد كه زمان خواب است و او مي تواند كار خود را فردا به انجام رساند يا فردا صبح به دنبال عروسكش بگردد. سعي كنيد خواسته هاي معمول(و منطقي) كودك خود را پيش بيني كرده و آنها را بخشي از روتين زمان خواب بكنيد. ليوان آب را در كنار تخت او بگذاريد و به او ياد آوري كنيد كه يك بار ديگر به دستشويي برود و او را به اندازه كافي نوازش كنيد تا براي كل شب برايش كافي باشد. به كودك خود اجازه يك درخواست اضافي دهيد – اما به او روشن كنيد كه حد‌اكثر همين يك درخواست اضافي را مي‌تواند داشته باشد. او فكر مي‌كند از زير بار در رفته ولي شما مطمئنيد كه آنچه شما مي‌خواهيد را انجام مي‌دهد.
پرستار كودك ، در زمان خواب به او انتخاب هاي قابل قبول پيشنهاد دهيد. كودكان دوست دارند ببينند كه چقدر مي‌توانند مستقل عمل كنند. براي كمك به كودك كه حس در قدرت بودن داشته باشد، به او اجازه دهيد كه هر موقع كه ممكن است انتخاب هاي خود را بگويد. از او بخواهيد كدام داستان را مي خواهد بشنود يا كدام لباس خواب را مي‌خواهد بپوشد. قلق كار آنجاست كه به او دو گزينه پيشنهاد دهيد كه خودتان از هر دو گزينه راضي هستيد. به طور مثال نپرسيد " مي خواي الان بخوابي؟" كه كودك مي‌تواند بگويد نه كه اين قابل قبول نيست، به جاي آن بپرسيد " مي خواي الان بخوابي يا پنج دقيقه ديگه؟" او هنوز حق انتخاب دارد اما شما در هر صورت برنده‌ي ماجرا هستيد. از پرستار كودكتان بخواهيد اين شيوه را بياموزد يا خودتان به او ياد بدهيد.
پرستار كودك ،آرام باشيد اما ثابت قدم. سر حرف خود بمانيد حتي اگر كودكتان ناله و زاري مي كند و سعي كنيد كه با او وارد جنگ قدرت نشويد. احتياط پرستار كودك بايد بيشتر هم باشد زيرا كودك ممكن است با او وارد يك رقابت شود يا دائما مخالفت كند (هنر پرستار كودك در مرتب كردن اين وضعيت است). به آرامي با او صحبت كنيد ولي اصرار داشته باشيد كه وقتي زمانش رسيده، واقعا زمان خواب است. اگر به درخواست كودك كه "پنج دقيقه ديگه مي‌خوابم" گوش كنيد، اين در خواست را دوباره خواهيد شنيد! اگر عصباني مي‌شود ، سعي كنيد بفهميد از چرا مي ترسد كه به خواب برود. قرار دادن چراغ خواب و چك كردن زير تخت كودك و درون كمد براي او تا مطمئن شود چيزي در آنجا نيست مي تواند حس امنيت را به او باز گرداند. اگر كودك صرفا دارد كج خلقي مي كند به آرامي به او ياد آوري كنيد كه زمان خواب است و اگر او ساكت بماند چند دقيقه ديگر به او سر مي‌زنيد. بعد مطمئن شويد به آنچه كه به او قول داده ايد حتما عمل مي كنيد. بهترين پرستار كودك، پرستار كودك خوش قول است. اگر كودك به گريه كردن ادامه داد هر بار قبل از آن كه به او سر بزنيد كمي بيشتر صبر كنيد.
پرستار كودك ،او را به تخت بچه بزرگ منتقل كنيد. در سن سه سالگي ديگر كودك شما به اندازه‌اي رشد كرده كه به تختي بزرگ تر از گهواره اش نياز داشته باشد. انتقال او از گهواره به تخت به او مي فهماند كه بزرگ‌تر شده است (باور كنيد كه فرزندتان خيلي چيزها مي‌فهمد). شما مي توانيد به او بگوييد كه قسمتي از بزرگتر شدن اين است كه خودش زمان خواب بايد بخوابد. وقتي از تخت جديد استفاده مي‌كند هنگامي كه به طور كامل شب را در تخت سپري كرد از او تقدير كنيد. كودك بعد از گهواره وقتي در تخت جديد قرار گرفت چون محدوديت قبلي را ندارد ممكن است مكررا از تخت خود خارج شود چون مي‌تواند، در صورت اين كار به سادگي او را به تخت بازگردانيد يا از پرستار كودك بخواهيد حتما اين كار را انجام دهد و به او بگوييد كه زمان خواب است و بايد بخوابد و اورا ترك كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۴۲:۴۶ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

مطمئنا مراقبت از با نوزاد خود چند هفته اول سخت خواهد بود. در اينجا چند راهنمايي از پدر و مادرهاي با تجربه آورده شده تا به شما كمك كند و زندگي را ساده تر نمايد.

خواب:
يك پرستار كودك بايد شرايط لازم براي خواب كودك را ايجاد كند و كمك كند كه به مقدار كافي بخوابد. نوزادان نسبت به بقيه، براي سالم ماندن و قوي شدن نياز به خواب بيشتري دارند. (برخي تا 16 ساعت در روز)
برخي نوزادان زماني كه متولد مي شوند ،روز و شب آنها ممكن است برعكس شود. اگر كودك در شب اكثرا بيدار باشد، مادر يا پرستار كودك بايد با كم كردن نور چراغ ها و كاهش صحبت كردن خود، صبور باشد تا كودك چرخه ي طبيعي خواب خود را آغاز كند. اگر نوزاد زماني طولاني را در يك وضعيت و با پوزيشن ثابت سر خوابيده باشد،براي از بين بردن نقطه ي نرم، بايد پوزيشن سر او را تغيير داد.
تغذيه:
اگر نوزاد به اندازه ي كافي تغذيه شود، در روز 6-8 بار پوشك خود را خيس ميكند و بطور پيوسته افزايش وزن دارد.
اگر نوزاد در ابتدا به سختي غذا بخورد، مادر به هيچ وجه نبايد دچار استرس شود و اين مشكل با صبر و تمرين حل خواهد شد. حتي مادر ميتواند از يك پرستار كودك يا مشاور شير دهي كمك بگيرد.
يك پرستار كودك حتما بايد توجه كند كه حداقل هر 4 ساعت يكبار كودك را غذا دهد و حتي اگر لازم است بايد او را از خواب بيدار كند. به هنگام تغذيه ي نوزاد بايد مطمئن بود كه او كاملا پوزيشن راحتي دارد. تغذيه مي تواند به مدت 40 دقيقه طول بكشد، بنابراين بايد يك شرايط راحت و تكيه گاه مناسبي براي مادر يا پرستار كودك نيز مهيا شود.
مادر اگر كودك را با شير خود تغذيه مي كند بايد رژيم غذايي سالم و متعادلي داشته باشد، به اندازه ي كافي آب بنوشد، و مصرف الكل و كافئين را محدود كند زيرا اين مواد به شير نيز وارد ميشوند. انتخاب اينكه نوزاد با خوراك (شير خشك) تغذيه شود يا شير مادر،يك تصميم شخصي است،هرچند تحقيقات نشان مي دهد كه تغذيه با شير مادر براي كودك بسيار مفيدتر است.
تعويض پوشك:
براي تعويض پوشك، به پوشك تميز، پماد نرم كننده (براي حساسيت و جوش هاي ريز)،يك ظرف آب گرم، يك ليف حمام تميز و گلوله هاي پنبه اي و يا دستمال مرطوب نياز است. پرستار كودك بايد نوزاد را به پشت بخواباند و پوشك كثيف او را عوض كند و با استفاده از آب و ليف حمام نرم ناحيه تناسلي كودك را پاك كند. در نوزادان دختر براي جلوگيري از عفونت ادراري شست و شو بايد از جلو به عقب صورت گيرد. در صورت مشاهده ي جوش هاي ريز، در محل مورد نظر از پماد استفاده شود. براي جلوگيري از جوش هاي ناشي از پوشك بايد به محض كثيف شدن پوشك آن را تعويض كرد و با آب و صابون شست و شو داد و براي چند ساعت اجازه داد كه ناحيه تناسلي كودك بدون پوشك و در معرض هوا قرار گيرد.
حمام كردن:
اگر مادر (پرستار كودك) بخواهد او را در هفته ي اول حمام كند بايد با احتياط و با اسفنج نرم او را شست و شو دهد. هنگامي كه بند ناف افتاد، نوزاد را مي توان دو تا سه بار در هفته بطور منظم حمام كرد. معمولا مادران در ابتدا براي حمام كردن نوزاد خود مي ترسند. بهتر است در اينصورت از پدر كودك يا ديگر اعضاي خانواده و يا يك پرستار كودك كمك بگيرد كه يك نفر كودك را در آب نگه دارد و ديگري كودك را حمام كند. بايد حتما به نگه داشتن سر و گردن نوزاد و جلوگيري از سُر خوردن او در هنگام حمام كردن توجه شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۱۸:۵۰ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

از صحبت درباره ي چنين موضوعاتي صرف نظر مي‌كنند در صورتي كه صحبت با والدين سالمند با آرامش و مهرباني درباره ي آرزوها ، توانايي ها و گزينه هايي كه در آينده دارند مي تواند موجب تصميم گيري بهتر و آرامش خاطر آنها گردد . بهتر است اين صحبت ها در زماني كه والدين قدرت انتخاب دارند و در شرايط جسماني بهتري هستند اتفاق بيفتد تا تصميمي عاقلانه نسبت به آينده والدين صورت گيرد، خواه اين تصميم رفتن به خانه‌ي سالمندان و يا مراقبت از سالمند در منزل باشد .

در زير توصيه هايي براي صحبت بهتر با والدين سالمند و به كار گيري موثر پرستار سالمند ارايه شده است:

احساسات خود را با آن ها در ميان بگذاريد و به والدين سالمند خود اين اطمينان را بدهيد كه در حل مشكلاتشان به آن ها كمك خواهيد كرد. به سالمند اطمينان دهيد، رفتن به خانه سالمند يا استخدام پرستار سالمند به معني قطع ارتباط شما با آنها نيست.

به آن ها كمك كنيد تا آنجا كه ممكن است خود كنترل تصميماتي را كه مي گيرند دردست بگيرند و به انتخاب آن ها تا جايي كه ممكن است احترام بگذاريد. اگر مورد نظرشان پرستار سالمند است حتي المقدور از پرستار سالمند استفاده كنيد.

آن ها را كمك كنيد تا با تغييرات صورت گرفته سازگار شوند و با شرايط جديد وفق پيدا كنند. پرستار سالمند بايد قابليت تطبيق با سالمند شما را داشته باشد.

اطلاعات قانوني ، مالي ، دارويي و پزشكي خود را درباره ي والدين سالمند خود بالا ببريد تا به بهترين نحو بتوانيد با آن ها صحبت كنيد. پرستار سالمند را متناسب با اين اطلاعات انتخاب كنيد.

به نيازها وشرايط خود توجه كنيد و صادقانه با والدين خود درباره ي ميزان زمان و انرژي كه در اختيار داريد صحبت كنيد.

اگر اين صحبت ها موثر واقع نشد و واكنش مناسبي از سوي والدين دريافت نكرديد بهتر است از مراكز مشاوره مربوط به اين موضوع كمك بگيريد .

 

بهتر است براي باز كردن صحبت با والدين از پنج خواسته و آرزوي خود با آن ها سخن در ميان آوريد و بهتر است وضعيت مالي و بيمه طولاني مدت مربوط به نگهداري سالمند ( Long-Term Care - در ايران وجود ندارد) را نيز در نظر بگيريد. اگر تصميم به استخدام پرستار سالمند گرفته ايد، پرستار سالمند مي‌بايست متناسب با اين آرزوها و نيازهاي سالمندتان انتخاب شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۳۵:۳۷ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

پرستاران بزرگترين و فداكارترين افرادي هستند كه در كل دنيا از بيماران با عشق پرستاري مي كنندو هدف آنها فقط و فقط بهبود بيمار و يا عشق به كسي كه از آن مراقبت مي كنند مي باشد.
پرستار كودك
پرستار سالمند


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۰۹:۱۷ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

اگر شما به عنوان پرستار سالمند از يك عزيز سالمند مراقبت مي كرديد احتمالا سرخوردگي كه ناشي از تغييرات نيازهاي سلامتي شان ايجاد مي شده است را تجربه كرده ايد. ملاقات در مطب پزشك، رفتن به بيمارستان، بستري شدن براي توانبخشي ، تغيرات درداروها...اينها اتفاقاتي اند كه اغلب مراقبت ازز سالمندان براي پرستار سالمند را پر تنش ميكند.

عزيز شما خواه در خانه زندگي ميكند خواه در يك انجمن كمك ، كار كردن با يك پرستار سالمند كسي كه متخصص در مراقبت از سالمندان است كمك بزرگي به هر خانواده اي كه داراي يك سالمند است محسوب ميشود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۰۷:۳۷ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

درك اينكه پرستار كودك كار خود را انجام مي دهد يا نه هميشه هم آسان نيست. براي اطمينان گاهي نياز به كارآگاه بازي داريد. بعضي از والديني كه نسبت به نادرستي چيزي مشكوك شوند از ابزار هاي تجسس براي پرستار كودك استفاده مي كنند (كه البته بدون اجازه و اطلاع پرستار غيرقانوني است وو پيگرد قانوني دارد). ولي گاهي بدون اين هزينه‌ي اضافه مي توان فهميد كه مشكلي وجود دارد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۲۲:۲۱ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

- احساسات : در هر دو پرستاري كودكان و پرستاري سالمندان احساسات نقش اساسي دارند ولي تفاوت هاي عمده اي نيز وجود دارد . پرستاري كودك همراه با شوق و ذوق است و معمولا پرستار كودك از پرستار كودك لذت مي برد اما در پرستاري سالمندان قضيه متفاوت است و پرستاران سالمند بايد باا غر زدن هاي سالمند ، درد و رنج هاي سالمند و بقيه نكات منفي سالمند كنار بيايند . اين نكته كه سالمندان يك عمر از فرزندان خود مراقبت كرده اند و درر اين سن پيري فرزندانشان بايد از آن ها پرستاري كنند براي سالمندان خيلي سخت است .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۶ خرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۵۱:۴۹ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

در كشوري مانند آمريكا، اكثريت پرستاران در منزل را خانم ها تشكيل مي دهند. در اين كشور به طور متوسط، به درخواست پرستار، حدودا ساعتي 25.68 دلار پرداخت مي شود. البته طيف حقوق دريافتي پرستار در منزل از ساعتي 14.97 دلار تا ساعتي 37.42 دلار تغيير مي كند. ميزان رضايتمندي از كار بالاست و اكثر پرستاران در منزل از كار خود لذت برده و آن را لذت بخش مي دانند. با اين كه تعدادي از پرستاران در منزل (كمتر از نصف) هيچگونه بيمه يا مزاياي پزشكي شامل آن ها نمي شود، بيش از نيمي از آن ها مشمول مزايا و بيمه پزشكي شده و دو-پنجم آن ها نيز بيمه دندان پزشكي دريافت ميكنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ خرداد ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۵۲:۵۷ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]


چگونه مسائل مشتركي كه خانواده ها، پرستاران كودك و مربيان مهدكودك ها و ديگر مراقبين با آن روبرو هستند را حل كنيم؟
در تحقيقات از خانواده ها و پرستار كودك و كساني كه در زمينه مراقبت از كودكان فعاليت مي كنند، از روابطي مطلع ميشويم كه به سردي گراييده است. معمولاً اين مسائل با گفتگوي آزاد و صادقانه حل و فصل مي‌شوند.
در اينجا به برخي از رايج ترين مشكلاتي كه در رابطه بين خانواده ها و پرستاران با آن مواجه مي شويم را بررسي ميكنيم، و چند توصيه (هم براي خانواده ها و هم براي كساني كه در حوزه مراقبت از كودك فعاليت دارند) براي چگونگي حل اين مسايل، بدون اينكه وضعيت را حادتر كنيم، ذكر ميكنيم:


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ خرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۴۰:۴۵ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 25
دیروز : 9
افراد آنلاین : 1
همه : 2623
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب