پرستاري
پرستاري

خانواده‌ها هنگام انتخاب پرستار كودك به چه نكاتي توجه كنند؟
به توصيه آشنايان و دوستان خود كه يك پرستار خوب براي كودك‌شان داشته‌اند، توجه كنيد، مي‌توانند در خانه، به ويژه در اتاق كودك، از دوربين مدار بسته استفاده كنيد كه اين روزها با قيمت‌هاي مناسبي در بازار يافت مي‌شود و وجود اين دوربين را به پرستار گوشرد كنيد. نصب دوربين‌ به ويژه در مورد نوزادان و كودكاني كه هنوز نميتوانند صحبت كنند كه درباره رفتار پرستار خود به پدر و مادر گزارش دهند، اهميت دارد. مادران شاغل بايد به سراغ پرستاراني بروند كه با اصول مراقبت از كودك به خوبي آشنا هستند و ترجيحا خودشان هم تجربه مادر بودن را دارند. البته تحصيلات مرتبط با پرستاري كودك نيز اهميت دارد و افرادي كه مدرك تحصيلي كودك‌ياري، روان‌شناسي كودك و... دارند، مي‌توانند در اولويت قرار دارند اما وجود تجربه شخصي در زمينه نگهداري مناسب از كودك و ويژگي‌هاي شخصيتي پرستار، مهم‌تر از ميزان تحصيلات اوست.
ويژگي‌هاي رفتاري
پرستار دقيقا بايد مانند يك مادر، مهربان، صبور و خوش رفتار باشد و با ويژگي‌هاي شخصيتي كودكان در سنين مختلف آشنايي داشته باشد. به عنوان مثال، كودكان در دوران نوپايي، لجباز و پرخاشگر مي‌شوند و سعي دارند كه با بزرگ‌ترها مقابله كنند. در چنين شرايطي اين پرستار كودك است كه بايد اين ويژگي‌ها را بشناسد و رفتار كودك را كنترل كند و بدرفتاري از خود نشان ندهد.
آيا تفاوت بارزي ميان كودكي كه پرستار دارد و كودكي كه در كنار مادرش بزرگ مي‌شود، هست؟
اغلب مادران شاغل چاره‌اي جز گرفتن پرستار براي كودك خود و يا فرستادن او به مهد كودك ندارند و بررسي‌ها نيز نشان مي‌دهد تفاوت چنداني بين اين كودكان و كودكاني كه همه ساعات روز را با مادر خود مي‌گذارند، وجود ندارد؛ چرا كه ثابت شده كيفيت رابطه بسيار مهم‌تر از كميت آن است.
چه بسا تربيت كودكي كه پرستار از او نگهداري مي‌كند بهتر از كودكي باشد كه مادر خانه‌دار اما بي‌حوصله‌اش تمام ساعات روز را با او مي‌گذراند و اصلا به آموزش و تربيت و سرگرم كردن كودك خود توجهي نمي‌كند.
سن پرستار كودك
پرستار نبايد خيلي جوان و بي‌تجربه باشد. از طرفي نبايد سالمند باشد. ميانسالي بهترين سن براي پرستار كودك است كه هم داراي تجربه كافي است و هم براي آموزش و بازي با كودك حوصله دارد. در عين حال، اين‌طور نيست كه بگوييم پرستاران جوان، پرستاران خوبي نيستند و بايد شرايط ديگر هم بررسي شود.
منظورتان سن مناسب كودك براي داشتن پرستار است؟
نكته مهم‌تر از سن پرستار، سن كودك است كه مادران شاغل بايد نسبت به آن توجه ويژه داشته باشند. توصيه روان‌پزشكان كودك اين است كه مادر شاغل حتما تا يك سالگي كودك خود، مرخصي بگيرد و تمام طول روز را با فرزندش بگذارند تا رابطه وابستگي ميان مادر و كودك شكل بگيرد و محكم شود. البته بعد از يك سالگي كودك هم نمي‌توان از صبح تا شب نگهداري كودك را به پرستار واگذر كرد، بلكه ساعات حضور پرستار بايد كوتاه باشد. به ويژه اگر دراين شرايط، پرستار براي كودك وقت و انرژي كافي نگذارد، كودك با بحران‌هاي شديد عاطفي مواجه خواهد شد.
از طرفي فرستادن كودك به مهد از سن 3 سالگي بهترين گزينه است و والدين شاغل در اين سن مي‌توانند به جاي گرفتن پرستار براي كمك خود، او را به مهد كودك بفرستند زيرا از 3 سالگي به بعد حضور در مهد، روند اجتماعي شدن كودك را تسريع مي‌كند و در افزايش هوش كودك نيز تاثيرگذار است.
مراكز اعزام پرستار كودك به منازل تا چه حد قابل اطمينان هستند؟
مراكزي كه مجوز بهزيستي و وزارت بهداشت داشته باشند و از ويژگي اخلاقي و رفتاري پرستار آگاه باشند و سپس با اطمينان كامل او را استخدام كنند. متاسفانه ديده شده در مراكزي كه مجوز قانوني ندارند اكثر افرادي كه متقاضي كار در اين موسسات هستند، اختلالات فردي دارند و همين اختلالات مانع برقراري ارتباط عاطفي مفيد وسازنده ميان كودك و پرستار مي‌شود و متاسفانه آسيب‌هاي رواني و حتي جسمي كودك را به دنبال دارد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۲۲:۱۹ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

انتخاب يك پرستار كودك و استخدام پرستار از جمله مواردي است كه ذهن پدر و مادر هاي بسياري را به خود مشغول كرده است.زيرا مراقب كودك هم از نظر روانشناسي و هم جسمي تاثيرات زيادي را بر روي كودك دارد.
استخدام پرستار كودك تهران،مراقبت كودك،خدمات پرستاري از كودك
پس بهتر است والدين كودك دقت كافي را در اين زمينه لحاظ كنند تا موجب پشيماني از استخدام پرستار كودك نشود.در مقاله ي فلان نكات آموزشي براي انتخاب پرستار كودك را برشمرده ايم.پرستاري از كودك مريض،استخدام پرستار كودك در تهران،رستاري از كودك در منزل
اقدامات لازم را كه پرستار بچه بايد در آن زمينه ها دقت لازم و كافي را در جهت مراقبت از بچه رعايت نمايد ليست كنيد و در اختيار نگهداري كودك قرار دهيد.در اين قسمت مهمترين نكاتي كه بايد به پرستار كودك گوشزد كنيد را مرور مي كنيم.پرستاري از كودك در منزل،استخدام پرستار كودك 24 ساعته
اطلاعات ضروري را مثل اطلاعات تماس بي نخست بايد اطمينان يابيد كه فرم اطلاعات ضروري را در كنار تلفن درنگ در اختيار پرستار كودك قرار دهيد تا در شرايط ضروري با شما تماس بگيرد.براي اطمينان خاطر فرزندتان و كاهش نگراني او سعي كنيد اين كار را در حضور كودك خود انجام دهيد تا كودك بداند شما او را ترك نكرده ايد و در هرزمان مي تواند با شما درارتباط باشد. به پرستار كودك تاكيد نماييد تا در شرايط ضروري حتما شما را مطلع سازد.استخدام پرستار كودك،نگهداري كودك در منزل
پرستار كودك بيمار:

-اگر كودك شما بيماري خاصي دارد در اين صورت بهتر است از پرستار متخصص مراقبت از كودك بيمار استفاده كنيد.پس از استخدام پرستار مداركي مانند بيمه و يا ديگر اطلاعات را جهت رسيدگي پزشكي به كودك در شرايط ضروري را در اختيار پرستار قرار دهيد. در خصوص اين گونه كودكان اگر از داروهايي خاصي استفاده مي كنند زمان مصرف دارو و مكان نگهداري از آن را ليست كرده و به پرستار بدهيد.
پرستاراني كه از آموزش هايي به منظور مراقبت هاي پزشكي مانند كمك هاي اوليه ديده اند براي نگهداري از كودك بيمار مناسب مي باشند.
-محيط خانه را به پرستار كودك نشان دهيد.او را با كليد لامپ ها،فيوز برق و چراغ قوه آشنا كنيد.نحوه ي كار با لوازم مورد نياز پرستار مانند اجاق گاز،تلوزيون و.. را به او آموزش دهيد. . توصيه هاي ايمني در موارد احتمالي مثل آتش سوزي را با پرستار در ميان بگذاريد.محل كپسول آتش نشاني و طرز كار با آن را به او ياد بدهيد
-اگر سيستم منزل به دزدگير مجهز است او را با طرز كار با دزد گير آشنا سازيد.به پرستار كودك اقدامات لازم را جهت مراقبت از خانه در برابر دزد توضيح دهيد
-در صورتي كه كودك قرار است با پرستار به حمام برود نكات ايمني و لازم را با او در ميان بگذاريد.
در صورت امكان دوربين مخفي را در خانه نصب كنيد تا ناظر عملكرد پرستار باشيد ولي ار اين امكان براي شما وجود ندار از يك همسايه و فرد ديگري بخواهيد كه در زماني كه پرستار در حال مراقبت از كودك است به او سر بزند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۰۹:۴۳ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

سالمندان سالم كه بتوانند بدون نياز به يك پرستار سالمند و يا نگهدار سالمند به زندگي خود طبق روال سابق ادامه دهند نيازمند بكارگيري روش هاي نوين خود مراقبتي سالمندان مي باشند. اينكه سالمند بتواند بدون نياز به فردي ديگر امور خود را انجام دهد نه تنها در دوران پيري زحمتي براي ديگران ندارند. بلكه آن ها در جامعه بهترين مدير،راهنما ومشاورانند واز بهترين متفكرين دنيا مي باشند. دنيا با تفكر سالمندان و همت افراد جوان تر اداره مي‌شود، از همين رو بايد به سالمندان براي پيشگيري از زمين گير شدن كمك نمود.نگهدار سالمند،مركز مراقبت از سالمند،پرستاري از سالمند بيمار،
باخود مراقبتي زماني را براي خودمان در نظر مي‌گيريم تا كارهايي را انجام دهيم كه موجب حفظ وتقويت جواني و انرژي ما مي‌شود.مراقب سالمند،استخدام پرستارسالمند در تهران،استخدام پرستارسالمند،
اهميت خود آگاهي در خود مراقبتي: خود آگاهي اولين گام خودمراقبتي است. خود آگاهي به ما كمك مي‌كند تا قدرتمان براي تغيير را كشف كنيم و با تمركز بر وجود ارزشمندمان ، هدفمند زندگي كنيم .استخدام پرستار در منزل،استخدام پرستار سالمند
خودمراقبتي رواني وعاطفي :

افراد سالم از لحاظ عاطفي ورواني ،قادرندبا شرايط سخت مقابله كنند ونگرش مثبت شان به زندگي را از دست ندهند.آنها در زمانهاي بد نيز خود كارآمد،انعطاف پذير وخلاق و پر اميد هستند .داشتن سلامت رواني وعاطفي شامل وجود احساس رضايت، اعتماد به نفس كافي،اعتماد و صميميت، ميل و رغبت به زندگي وشادي و نشاط، توانايي مقابله با استرس مي باشد. براي افزايش اميد به زندگي بايك دوست يا مشاور مورد اعتماد صحبت كنيم. زندگي در محل كار و خانه را از هم جدا كنيم.پرستاري از سالمند آلزايمري،پرستار سالمند
پيشگيري از بيماري ها مهمترين اصل خودمراقبتي سالمندان:

سالمندان بهتر است نسبت به مراقبت از خود و پيشگيري از بروز بيماري ها فعالتر باشند و اجازه ندهند بيماري و كسالت به سراغشان بيايد و اگر در اين امر كوشا و فعال باشند هيچ وقت بيماري و از كار افتادگي به سراغشان نمي آيد.
يكي از اصول مهم در اين راه پيشگيري و مراقبت در سالمندان است.
ارائه آموزش‌هاي موثر در نحوه ي مراقبت از خود براي سالمندان، اقدامي مهم براي پيشگيري از آسيب در اين گروه است.
ايجاد آگاهي در سالمندان براي پيشگيري از بيمارهاي بسيار مهمتر از رسيدگي به سالمند و استخدام پرستار سالمند براي او مي باشد. از اين رو اگر سالمندي در منزل داريد به او آگاهي دهيد كه در صورت وجود وضعيت غير متعارف به پزشكان مراجعه كند.
سالمنداني كه نيازمند كمك‌رساني در خانه هستند، بايد از آموزه‌هاي خود مراقبتي بهره گيرند تا از تمام توانمندي‌هايشان استفاده كنند و در كنار آن از پزشكان و متخصصان نيز براي برطرف كردن نيازها استفاده كنند.
از جمله بيماري هاي شايع در دوران سالمندي بيماري آلزايمر است. اين بيماري از جمله بيماري‌هايي است كه برنامه‌هاي مراقبتي به مراقبين فرد بيمار آموزش داده مي‌شود؛ زيرا بيمار و خانواده بايد با هم تحت آموزش قرار گرفته و بدانند در برخي موارد بيمار آموزش‌پذير نبوده و اطرافيان و خانواده فرد بايد عهده‌دار اجراي برنامه خود مراقبتي براي شخص شوند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۱۰:۲۲ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

اگر شما به عنوان يك پرستار كودك ميخواهيد به نگهداري از كودكان بپردازيد اين مهم است كه بدانيد چگونه با كودكان رفتار كنيد و آن را به روش هاي اصولي تربيت نماييد. نقش پرستار كودك در تربيت كودكان بسيار پررنگ و حياتي است. از اين رو پرستار كودك بايد بصورت جدي تري آن را بررسي كند تا مسئوليت خود را به بهترين شكل انجام داده و در حرفه ي خود فردي موفق باشد. آرامش را براي كودك و خانواده ي او فراهم نموده و اضطراب و نگراني را از پدر و مادرها دور كند.
تربيت پيشگيرانه كودك و متوقف كردن رفتار بد قبل از شروع آن موثرتر خواهد بود. اين بدان معنيست كه شما قبل از آنكه كودك شروع به رفتار هاي بد كند با اتخاذ تدابيري مي توانيد از آن جلوگيري كنيد.
نكات مهم هنگام تربيت كودك توسط پرستار:

نكته ي مهم در تربيت كودكان ياد دادن خوب و بد به آن هاست كه اين امر در نتيجه ي در نظر گرفتن تنبيهات مناسب براي كودكان و تشويقات به جا مي باشد. با اين كار شما مي توانيد به كودك آموزش دهيد درست را از نادرست تشخيص دهد.
نكات كليدي در رفتار با كودكان موراد زير را شامل مي شود:
آرامش خود را حفظ كنيد:

يك نفس عميق بكشيد. اگر كودك با پرخاشگري شما را عصبي مي كند به ياد داشته باشيد كه بايد آرامش خود را حفظ كنيد. تخليه هيجاني شما اوضاع را بدتر خواهد كرد. شما به عنوان پرستار كودك هميشه بايد مراقب رفتار و واكنش هاي خود باشيد. هيچگاه از تنبيه فيزيكي براي آرام كردن كودك استفاده نكنيد. آرامش شما موجب مي شود تا با دقت بيشتري وضعيت را بررسي كنيد و براي پيدا كردن راه حل فكر كنيد.
موضع محكمي در انجام برخي امور داشته باشيد:

برخي امور قابل مذاكره نيستند. برنامه ي حمام، خواب و تغذيه كودك بايد به موقع انجام شوند و نبايد براي انجام آن ها نظر كودك را پرسيد. مثلا به جاي آنكه از كودك بپرسيد دوست دارد به حمام برود يا نه به او قاطعانه و روشن بگوييد كه وقت حمام كردن است. معمولا كودكان هنگامي كه نظرشان پرسيده مي شود جواب منفي مي دهند از اين رو بايد موضع خود را حفظ كنيد تا كمتر با لجبازي و نه گفتن هاي كودك كلافه شويد.استخدام پرستار كودك در تهران،پرستاري از كودك در منزل،مركز پرستاري از كودك در منزل
به كودكان رشوه ندهيد:

رشوه دادن به كودكان يك راه نتيجه بخش اشتباه در مورد رفتار و پاداش است. با اين كار به كودكان مي گوييد كه تو بدون گرفتن رشوه قادر به انجام رفتار خوب نيستي و به ان ها آموزش مي دهيد كه بايد به من هزينه اي به آنها بپردازيد تا كاري را انجام دهد رشوه به كودكان براي توقف رفتار بد نيز داده مي شود. بهتر است به جاي آنكه به كودكان چيزي بدهيد تا كاري را انجام دهند، پس از انجام كار خوب براي تشويق كودك هديه اي به كودك داده شود.
ستايش و تشويق كودكان بعد از انجام كارهاي مثبت لازم و ضروري است. اگر آن ها براي بدست آوردن خواسته ي خود شروع به داد و فرياد كردند بي اعتنايي شما به كودك آموزش خواهد داد كه اين رفتارها جواب نمي دهد در عوض هنگامي كه كودك مودبانه رفتار كرد مي تو انيد خواسته ي او را برآورده سازيد تا كودك ديگر با گريه نيازهايش را از شما نخواهد.مراقب كودك،استخدام پرستار كودك،مراقبت از كودك در منزل،نگهداري كودك،پرستاري كودك
كمي پر انرژي باشيد:

راه يافتن به قلب كودكان زياد سخت نيست. فراموش نكنيد كه شما براي مراقبت از كودك حقوق دريافت مي كنيد پس بايد مسئوليت پذير بوده و براي كار خود انرژي صرف كنيد. كودك را در تمامي ساعات مراقبت از كودك پاي تلوزيون ننشانيد و با او بازي كنيد. براي كودك قصه تعريف كنيد، با او نقاشي بكشيد و لحظات خوبي براي او فراهم كنيد. و نكته ي اخر اينكه هميشه و در همه حال مراقب كودك باشيد و خطرات احتمالي را شناسايي كرده آن ها را برطرف نماييد. در طول نگهداري كودك چشم از او برنداريد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۱۲:۰۸ ] [ مينا ] [ نظرات (1) ]

پرستار سالمند مدت زمان زيادي را با سالمند سپري مي كند. او در مدت نگهداري از سالمند ميتواند نقش موثري در بهبود وضعيت روحي سالمند و رفع مشكلات سالمند داشته باشد. پرستاري از سالمند نيازمند فردي دلسوز، صبود و با تدبير مي باشد كه بتواند نيازهاي سالمند را شناخته و در رفع مشكلات سالمند موثر واقع شود. سالمندان در سنين بالا ، دچار اختلالات زياد روحي مي شوند كه اين موضوع عملكرد جسماني آن ها را نيز تحت شعاع قرار مي دهد. از اين رو پرستاري از سالمند فقط توجه به نيازهاي جسماني سالمندان نمي باشد.بلكه شناخت روحيات سالمند و فراهم آوردن محيطي آرام و ايجاد انگيزه در سالمندان مي تواند از سالمند افسرده و بدخلق، فردي شاد و سرزنده بسازد.نگهدار سالمند،مركز مراقبت از سالمند،پرستاري از سالمند بيمار،
مقالبه با استرس در دوران سالمندي:

استرس رابطه ي مستقيمي با عملكرد مغز، جسم، فشار خون و حافظه ي سالمند دارد. كاهش استرس مي تواند به سالمند در بهبود وضعيت جسمي كمك زيادي نمايد. اگر سالمند دچار استرس مي باشد بهتر است عامل آن هر چه سريعتر مشخص شده و امور لازم براي رفع مشكل انجام گيرد. اگر استرس در سالمند بي دليل مي باشد بهتر است با يك روانپزشك يا روانكاو قرار ملاقاتي ترتيب دهيد و از اثرات مخرب استرس بر روي جسم با سالمند بيشتر صحبت كنيد و او را تشويق به رفتن به پيش مشاور كنيد. هر امري هر چند با تاثير كم مي تواند در بهبود سالمند مفيد باشد. عواملي كاهنده ي استرس كارهايي مثل قدم زدن ،‌ بازيهاي ورزشي و سرگرمي هايي مثل كتاب خواندن مي باشند.مراقب سالمند،استخدام پرستارسالمند در تهران،استخدام پرستارسالمند،
مقابله با بيماري آلزايمر:

مقابله كردن با آلزايمر در دوران سالمندي امري مهم و ضروري مي باشد كه بايد به آن توجه ويژه اي شود. براي جلوگيري از پيشرفت آلزايمر يا جلوگيري از مبتلا شدن به آلزايمر در دوران سالمندي بايد به كار هايي از جمله:خدمات پرستاري در منزل،مراقبت در منزل از سالمندان بيمار
يادگيري مطالب جديد
داشتن تغذيه مناسب
يادداشت برداري از مواردي كه ممكن از فراموش شود
گوش دادن به اخبار
مطالعه ي كتاب و روزنامه
تعريف كردن خاطرات
پرداخت.

افزايش روابط اجتماعي:

ديدار با دوستان و نزديكاني كه سرشار از انرژي مثبت هستند امري لازم و ضروري در دوران سالمندي مي باشد. حفظ سلامت روان سالمند با حمايت شدن از طرف آشنايان ممكن خواهد شد. پرستار سالمند مي تواند دوره هاي تفريحي به همراه دوستان ترتيب دهد تا اثر آن را بر روي جسم و روح سالمند مشاهده نمايد. گوشه گيري در دوران سالمندي امري شايع است كه مشكلات زيادي براي سالمند به همراه خواهد داشت. كمك به سالمند براي حاضر شدن در اجتماع از بروز الزايمر نيز جلوگيري خواهد نمود.
تحقق روياهاي گذشته:

بسياري از سالمندان در دوران جواني علائقي داشته اند كه به دليل فرصت كم نتوانسته اند آن را محقق سازند. يادگيري موسيقي، زبان ، نقاشي و.. جز روياي بسياري از سالمندان بوده است. چه فرصتي از دوران سالمندي براي انجام اين امور بهتر؟ فراهم آوردن محيطي كه سالمند بتواند در آن به روياهاي گذشته ي خود دست يابد مي تواند روحيه اي تازه به سالمند بخشيده و اميد به زندگي را در او افزايش دهد.
تقويت عقايد مذهبي و معنوي:

توجه بيشتر به مسائل معنوي و مذهبي مي تواند روحيه ي سالمند را تطهير نمايد. تقويت اعتقادات مذهبي در دوران سالمندي مي تواند به كاهش استرس و افسردگي سالمندانكمك نمايد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۲۴:۴۴ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

تب از جمله بيماري هايي است كه كودك به دلايل مختلف به آن دچار مي شود. تب كردن كودك مي تواند دلايل مختلفي داشته باشد. اين دلايل شامل بيماري، واكسن زدن و يا دراوردن دندان مي باشد. از اين رو فردي كه نگهدار كودك است و يا به عنوانپرستار كودكاز كودك مراقبت مي كند بايد بداند كه چگونه تب كودك را پايين بياورد تا كودك دچار آسيب هاي جدي در اثر بالا رفتن درجه حرارت نشود.
مطلب بيشتر:مراقبت از كودك بعد از واكسن
مراقبت از كودك در سرما خوردگي وتب
تشخيص تب در كودك:

كودكي كه تب كرده معمولا گونه هايش سرخ شده كودكي كه قسمت هايي پيشاني، كمر و يا شكم او نسب به روزهاي ديگر داغتر است و يا مرتب عرق مي كند. البته دما سنج هايي مخصوص كودكان در بازار موجود است كه راه تشخيص تب را براي پرستار كودك آسان نمونده است.مراقب كودك،استخدام پرستار كودك،مراقبت از كودك در منزل،نگهداري از كودك،پرستاري كودك
مراقبت از كودك در تب:

براي مراقبت از كودك در تب مايعات مي توانند به آن ها در كنترل دماي بدن كمك نمايند. اگر كودك شير خوار است مرتب به او شير بدهيد. مهمترين نكته در نگهداري از كودك در تب اين است كه نگذاريد بدن كودك دچار كم آبي شود.نگهدار كودك،پرستاري كودك،نگهداري كودك،استخدام پرستار كودك در تهران
پاشويه ي كودك درتب:

در هنگام پاشويه ي كودك دماي آب خيلي مهم است. دماي آب را متعادل نگه داريد و كودك را در آب سرد و يا گرم پاشويه نكنيد اين دما 32 درجه مي باشد. اضافه كردن الكل به آب به هيچ وجه توصيه نمي شود.پرستاري از كودك،استخدام پرستار كودك در تهران،پرستاري از كودك در منزل،مركز پرستاري از كودك در منزل
جلوگيري از تشنج كودك تب دار:

براي جلوگيري از تشنج كودك بهترين راه شروع دارو درماني كودك مي باشد. داروهايي كه براي از بين بردن تب در كودك استفاده مي شود استامينوفن مي باشد. مقدار مصرف قطره استامينوفن در بچه هاي يك تا دو ساله ۲۵ قطره هر ۴ ساعت يك بار و ميزان مصرف شربت استامينوفن به ازاي هر ۱۲ كيلو وزن بچه يك قاشق مرباخوري، هر ۴ ساعت يك بار است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۳۲:۱۴ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

زماني كه شما تصميم ميگيريد يك پرستار كودك پيدا كنيد نگراني و اضطراب هاي گوناگوني به سراغ شما مي آيند. از خود مي پرسيد يك پرستاركودك مورد اعتماد از كجا پيدا كنم، آيا پرستار كودك آنچنان كه بايد از كودك من مراقبت مي كند؟مراقب كودك،استخدام پرستار كودك،مراقبت از كودك در منزل،نگهداري از كودك،پرستاري كودك آيا او مي تواند جاي من را براي كودك پر نمايد. نشانه هاي پرستار كودك خوب چيست؟ چطور به پرستار كودك اعتماد كنم؟ چگونه پرستار خوب را از بد تشخيص بدهم؟ اين ها همه سوالاتي است كه شما وقتي تصميم به پيدا كردن پرستار كودك مي گيريد به آن فكر مي كنيد. برداشت يك قدم موثر و مفيد در پيدا كردن پرستار كودك بسيار حائز اهميت است.
جستجوي پرستار كودك در نزديكان:

هنگامي كه قصد استخدام پرستار كودك داشتيد مدت زماني را صرف يافتن پرستار مورد اعتماد نماييد. افرادي كه از آن ها شناخت داريد بهترين گزينه براي پرستاري از كودك شما مي باشند. در اقوام، فاميل نزيدكان و آشنايان اعلام كنيد كه به دنبال پرستار كودك مي گرديد. ممكن است در فاميل شما فردي باشد كه مدتهاست به دنبال كار مي گردد و قبول كند كه از كودك شما نگهداري نمايد.نگهدار كودك،پرستاري كودك،نگهداري كودك،استخدام پرستار كودك در تهران
جستجوي پرستار كودك در محل كار:

اگر شاغل هستيد از همكاران خود بپرسيد كه آيا تابه حال پرستار كودك استخدام كرده اند و مي توانند به شما در يافتن پرستاركودك مورد اعتماد كمك نمايند. بدون شك پرستاري كه قبلا امتحان خود را به يكي از آشنايان شما پس داده است گزينه ي خوبي خواهد بود. اگر تا اينجاي كار موفق به يافتن پرستار كودك نشده ايد با يك موسسه ي پرستاري كودك تماس بگيريد و درخواست كنيد شماره ي چند پرستار كودك را به شما بدهند تا با انها يك قرار ملاقات ترتيب دهيد.استخدام پرستار كودك در تهران،پرستاري از كودك در منزل،مركز پرستاري از كودك در منزل
مصاحبه ي تلفني باپرستار كودك:

قبل از آنكه پرستاران يك به يك به منزل شما بيايند ملاك هاي اصلي خود مشخص كنيد. اين ملاك مي تواند سن پرستار، مدارك پرستار، محل زندگي پرستار، حقوق پرستار و يا داشتن حرفه اي خاص باشد. ممكن است به شما 50 پرستار كودك پيشنهاد شود. مطمئنا مصاحبه ي حضوري با تك تك اين پرستاران نيازمند وقت و انرژي بالايي مي باشد. پس قبل از گذاشتن قرار ملاقات با پرستاران كودك يك مصاحبه ي تلفني ترتيب دهيد و طبق ملاك هاي اصلي انتخاب پرستار كه قبلا آن را تهيه كرديده ايد چندتاي آنها را براي مصاحبه ي حضوري دعوت نماييد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۲۹:۲۶ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

كودكان ممكن است به دلايل مختلفي مثل ريختن آب جوش و پاچيدن روغن بر روي اعضاي بدن آنها و يا چسبيدن دست و پاي آن ها به يك سطح داغ دچار سوختگي شوند. سوختگي ها درجات مختلفي دارد.موارد ديگري مثل برق گرفتگي يا تماس با اسيد نيز سبب سوختگي مي شود. اگر شما فرزندي در خانه داريد و يا يك پرستار كودك هستيد بايد بدانيد كه در هنگام سوختگي چگونه از كودك مراقبت كرده ، سوزش را برطرف نموده و سبب تسكين درد كودك شويد.مراقب كودك،استخدام پرستار كودك،مراقبت از كودك در منزل،نگهداري كودك،پرستاري كودك
اگر درجه ي سوختگي كودكتان زياد بود بايد هرچه سريعتر به پزشك مراجعه كنيد. ولي اگر سوختگي سطحي است با راهكار هاي زير مي توانيد كودك را در منزل درمان نماييد.
استخدام پرستار كودك در تهران،پرستاري از كودك در منزل،مركز پرستاري از كودك در منزل
در صورت ديدن علائم زير كودك را نزد پزشك ببريد:
– سوختگي كه سطح وسيعي از دست‌ها، پاها يا صورت يا سطح يك مفصل بزرگ را فرا گرفته باشد.
– سوختگي درجه دو به وسعت بيشتر از اندازه يك كف دست (علائم سوختگي درجه دو:تاول ، ورم، كنده شدن پوست، درد شديد)
-سوختگي درجه 3 يا 4 (علائم سوختگي درجه سوم: درد شديد، سوختگي پوست، بي حسي)
– مشكل در تنفس يا سوختگي مجاري تنفسي
– استنشاق دود
– ايجاد ضعف، بي‌حالي يا درد غيرقابل‌كنترل به‌دنبال سوختگي
اقدامات اوليه در سوختگي كودك:

قسمت سوخته‌شده را بلافاصله زير آب سرد بگيريد. با اين كار، سوختگي ناشي از مواد شيميايي سبب قليايي شدن اسيد و كاهش تخريب مي‌شود و سوختگي ناشي از تماس با جسم داغ تسكين مي‌يابد. روي محل سوختگي، يخ (غيرمستقيم و درون كيسه) يا بطري آب سرد بگذاريد. فراموش نكنيد كه تركاندن تاول سبب عفوني شدن جاي سوختگي خواهد شد. پس از تركاندن تاول بپرهيزيد. زيرا با تركاندن تاول آلودگي براحتي در آن قسمت نفوذ مي كنند.
برخي افراد در اين موافع از سيب زميني استفاده مي كنند كه اين امر باعث تسكين موقت و سوزش بيشتر در زمان هاي ديگر خواهد شد. پس از گذاشتن سيب زميني بر روي سوختگي بپرهيزيد.مراقب كودك،استخدام پرستار كودك،مراقبت از كودك در منزل،نگهداري از كودك،پرستاري كودك
استفاده از ماست در اين مواقع موثر مي باشد.مقدار زيادي ماست روي سوختگي قرار دهيد و پس از 20 دقيقه بشوييد. ماست علاوه بر خنك كردن درد را تسكين مي دهد.
نحوه ي پانسمان كردن تاول:
براي پانسمان مي توانيد از گاز استريل استفاده نماييد. تاول ها معولا تا يك هفته بهبود مي يابند. امااگر تا اين مدت تاول عفونت كرد و درد آن كاهش نيافت به پزشك معالج مراجعه نماييد.
اگر پوست تاول در حال جدا شدن بود دوباره آن را بر روي قسمت سوخته بگذاريد و آن را حدالامكان جدا نكنيد.
پس از درمان سوختگي براي از بين بردن لكه مي توانيد محتويات كپسول ويتامين E را روي قسمت مذكور بريزيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۵۳:۳۳ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

هنگامي كه شما مي خواهيد كودك خود را ترك كنيد دچار احساست زيادي خواهيد شد. ترك كردن كودك و سپردن او به دست پرستار كودك غريبه كار راحتي براي والدين بنظر نمي آيد. شما مي توانيد با پدر و مادرهاي ديگر كه قبلا پرستار كودك گرفته اند صحبت كنيد تا با در اختيار قرار دادن تجربياتشان شما را در اين امر ياري كنند.
مراقب كودك،استخدام پرستار كودك،مراقبت از كودك در منزل،نگهداري از كودك،پرستاري كودك
سخترين تصميم گيري زماني است كه در مراحل گرفتن پرستار كودك مي باشيد و يا مدت زيادي از استخدام پرستار نگذشته است. هيچ پرستاري جاي مادر را براي كودك نخواهد گرفت و اين امر نگراني مادران را دراين زمينه بيشتر خواهد كرد. قبل از يافتن پرستار كودك بهتر است خود را محك بزنيد كه آيا براي اين امر حساس آماده هستيد يا خير.
از مهمترين كارهايي كه قبل از سپردن كودك به پرستار بايد مورد توجه قرار گيرد اين است كودك را با پرستار خود آشنا كنيد.
بنابراين بايد خوبي بتوانيد پرستار كودك را به فرزند خود معرفي نماييد و از او در منزل به نيكي ياد كنيد. قبل از آنكه كودك دچار تنش هاي جدايي از والدين بشود از مدت ها قبل با او در ارتباط با پرستار كودك و مزيت هاي وجود او در كنار كودك سخن بگوييد. اين موضوع مشكلاتي كه كودك با خروج شما از منزل به وجود مي آورد را از بين برده و از احساس گناه والدين نيز كاسته خواهد شد.
چگونه كودك را براي خروج والدين از منزل و تنها شدن با پرستار آماده كنيم؟

خودتان را براي سروصداي كودك آماده كنيد. اگر كودك شما زياد به شما وابسته است ممكن است براحتي با سخنان شما در ارتباط با پرستار كودك آرام نگيرد و پس از خروج شما از منزل شروع به گريه زاري كند. اما نگران اين موضوع نباشيد. وقتي كودك مي فهمد بدون حضور شما نيز مي تواند به زندگي ادامه دهد از گريه هاي او كاسته خواهد شد. هنگام بازگشت از منزل كودك را تمجيد نموده تا كودك براي روزهاي بعدي آماده باشد.استخدام پرستار كودك در تهران،پرستاري از كودك در منزل،مركز پرستاري از كودك در منزل
قبل از ترك كردن كودك خود مطمئن شويد كه كودك گرسنه يا تشنه نباشد. زيرا ممكن است تا مدتي بعد از خروج شما از منزل چيزي نخورد.
از پرستار بخواهيد در حضور شما با كودك وقت بگذراند:

شما مي توانيد قبل از استخدام پرستار كودك از او بخواهيد دو روزي در كنار فرزند شما وقت بگذراند. تا هم بيشتر با او آشنا شده و هم كودكتان بداند فردي كه قرار است با او در منزل تنها باشد مورد تاييد شما مي باشد. از اين رو از نگرانيهاي كودك هنگام ترك شما كاسته خواهد شد. همچنين توصيه ي ما به شما براي آماده كردن كودك و سپردن او به دست پرستار اين است كه در اوايل گرفتن پرستار كودك پس از ورود پرستار در همان لحظه منزل را ترك نكنيد و از پرستاربچه بخواهيد نيم ساعت قبل در منزل شما حضور پيدا كند.
هنگام ترك منزل مطمئن شويد كه كودك از بازي كردن با پرستار خود لذت مي برد. پس در زمان مناسبي از كودك خود خداحافظي نماييد.مراقب كودك،استخدام پرستار كودك،مراقبت از كودك در منزل،نگهداري از كودك،پرستاري كودك
هميشه اينگونه نيست كه افراد براي رفتن به سركار به گرفتن پرستار بچه روي بياورند. والدين كودك نياز دارند كه مدتي را در غياب كودك براي خود وقت بگذرانند، ورزش كنند و يا به ديدار دوستان خود بروند.اما مهمترين نكته اين است كه هم كودك و هم شما بايد در غياب يكديگر بتوانيد از لحظات خود لذت ببريد و اين ميسر نخواهد شد مگر زماني كه شما پرستار كودك مورد اعتماد و با مسئوليت پذيري بالا را استخدام نموده باشد. پس دقت بيشتري براي انتخاب پرستار كودكبه خرج دهيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۲۱:۴۸ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

موسسات و مراكز پرستاري از سالمند زيادي در سراسر كشور خدمات گوناگوني به سالمندان ارائه مي دهند. اين خدمات بسته به شرايط سالمند متفاوت مي باشد. برخي موسسات وظايف مراقبت از سالمند و رسيدگي به امور بهداشتي سالمندان را به عهده مي گيرند و برخي ديگر به نيازهاي درماني سالمندان رسيدگي مي كنند. انواع مختلف خدمات رساني به سالمندان داراي كيفيت متفاوتي مي باشد. انتخاب يك مركز خدماتي پرستاري از سالمند معتبر مي تواند قدمي موثر در بهبود وضعيت جسمي و روحي سالمند شما باشد.استخدام پرستار در منزل،نگهدار سالمند،نگهدار سالمند در تهران
اعزام نگهدار سالمند به منزل:

مراكز و موسسات پرستاري از سالمند تحت عنوان خدمات رساني به سالمندان از طريق اعزام نگهدار سالمند به منزل همه روزه نقش بسزايي در كاهش نگراني هاي اعضاي خانواده ي سالمند داشته اند. وظايف پرستار سالمند در قرار دادنگهداري از سالمند طبق توافقات درج خواهد شد. از جمله ظايف مهم نگهدار سالمند در منزل انجام امور روزانه ي سالمند مي باشد. اين امور طبق وضعيت جسمي سالمند مشخص خواهد شد. پرستاران سالمند آشنا به بيماري سالمندان مي تواند هر زوز به بررسي روند درماني سالمند پرداخته و از بروز بيمارهاي جديد در سالمند جلوگيري نمايد.خدمات پرستاري در منزل،مراقبت در منزل از سالمندان بيمار

پرستاراي از سالمندان آلزايمري نيز نياز به پرستاري مجرب در اين زمينه دارد. اين سامندان مي توانند با كمك پرستاران آشنا به بيماري الزايمر در آرامش بيشتري به زندگي خود ادامه دهند. بيماران آلزايمري نياز به پرستاراني صبور، مهربان و با وجدان كاري دارند كه در همه حال بتواند بيمار را درك نموده و بهترين عملكرد را نسبت به امور مختلف بيمار داشته باشد.پرستاري از سالمند آلزايمري،پرستار سالمند

ساعت كاري پرستار نيز طبق قرارداد بصورت شبانه روزي يا ساعتي مي باشد. نگهداران سالمندي كه از سوي مراكز معتبر پرستاري از سالمند به منزل اعزام مي شوند كاملا مطمئن بوده و هيچ گونه خطري براي سالمند نخواهد داشت و در صورت بروز اتفاقات ناخوشايند مركز جوابگو خواهد بود.استخدام پرستار در منزل،استخدام پرستار سالمند
ويژگي هاي پرستار سالمند حرفه اي:

پرستاراني كه دوره هاي آموزشي پرستاري را در دانشگاههاي معتبر گذرانده اند مي تواند گزينه ي خوبي براي سالمندان بيمار باشند. پرستاران حرفه اي با دقت بيشتري مي توانند مراحل درماني سالمند را تحت نظر داشته و بخوبي گزارشات لازم را به پزشك مربوطه برسانند. اگر سالمند شما دوران نقاهت را سپري مي كند و تمايلي به بودن در بيمارستان و يا خانه سالمندان ندارد با استخدام پرستار سالمند مي توان شرايط بهتري براي سالمند فراهم نمود.

سالمندان مجروح، سالمندان سرطاني، سالمندان با بيماري تنفسي يا قلبي و… مي تواند از پرستاران سالمند حرفه اي در منزل بهره مند شوند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۱۲:۲۰ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 2
دیروز : 9
افراد آنلاین : 1
همه : 2600
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید

» 16 جاذبه ی توریستی برتر در کشور اتریش
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | زیبای دریا
» سیب و سوران | سرزمینی که در آن آب روان است
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | "زیبا"
» شهرستان مهرستان | با چشم اندازهای طبیعی شگفت انگیز
» پاساژهای دیدنی سنگاپور| تجربه هیجان در کنار آرامش!
» شهرستان دلگان | شهری در جنوب غرب سیستان و بلوچستان
» سفر به توکتویاکتوک | آخرین روستای قطبی کانادا
» دیدنی که دسترسی بدان مشکل آفرین است!!!
» سفر به لندن | 30 نکته که باید قبل از سفر به لندن بدانید
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نمای آسمان
» جاذبه های دیدنی همدان| شهر تاریخ و تمدن
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | مسیریابی ترافیک
» خصوصی ترین و انحصاری ترین هتل های جهان!!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | مزرعه سبز پیاز
» اتاقک های حبابی | خوش منظره ترین هتل های حبابی در جهان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | هزارتوی مراکشی
» بهترین کتابفروشی های لندن | در سفرتان ، غرق در مطالعه شوید
» تفریحات در کیش | راهنمای سفر به جزیره رویایی کیش
» ژوهانسبورگ | سفر به شهری زنده در قاره آفریقا
» بهترین رستوران های آلانیا | شکم گردی در ترکیه را تجربه کنید!
» شهری تاریخی که دل زمین را شکافت!
» سفر ارزان به دوبلین | چگونه با هزینه ای کم از دوبلین بازدید کنیم؟
» کره جنوبی کشوری با شهرهای بزرگ توریستی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | ســـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــبز
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نظم در هرج و مرج
» بهترین فودکورت های تهران | بهترین ارائه دهنگان غذایی پایتخت!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | مادر و فرزند
» سفر به شهرستان سرباز | سفری دیدنی و پر از رمز و راز
» شنا و غواصی را در آبی ترین آب های جهان تجربه کنید!
» کویر و رصدگاه سه قلعه | بهشت منجمان ایران
» سکه های ایرانی از پاکستان سر درآوردند!!
» بهترین هتل های کالیفرنیا | اقامت در لوکس ترین قسمت های سواحل کالیفرنیا
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | دم صبحگاهی
» بهترین رستوران های کاشان | نگاهی خوشمزه به شهر کاشان
» رستوران های پراگ | میل خوشمزه ترین ها در سفر شما
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | چشمهایش
» راهنمای سفر به دوبلین | نگینی زیبا در قلب اروپا
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | مسیر حرکت
» سفر به کشور دانمارک | سفری به سبزترین کشور اروپا
» حمام سلطان امیر احمد کاشان | نمونه ای از تاریخی ترین حمام ایران
» آرامگاه فردوسی| شاعر مشهور و پرآوازه ایران زمین
» باکینگهام کاخی دیدنی در سرزمینی اروپایی
» عاقبت مجموعه ای تاریخی و فرهنگی در تبریز
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | عظمت مادر طبیعت
» غذاهای محلی هنگ کنگ را در این مطلب بشناسید!!
» سفر به بلغارستان | راهنمای جامع گشت و گذار در سفر به بلغارستان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | بیرون از امواج
» مقاصد ماه عسل رمانتیک | هشت مکان مبهوت کننده برای ماه عسل سلطنتی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | رژه