پرستاري
پرستاري

سالمندان در سنين بالا معمولا تنها زندگي مي كنند و اكثر آن ها نياز به يك فردي مجرب براي انجام امور روزانه ي خود دارند. برخي از اين سالمندان بيمار بوده و نياز به مراقبت هاي ويژه اي دارند. اعضاي خانواده ي سالمند ممكن است بنا به مشغله هاي فراوان كاري نتوانند در تمام روز از سالمند خود مراقبت كنند و يا دانش و مهرات كافي را براي مراقبت از سالمند ندارند. از اين رو با مراجه به موسسات پرستاري از سالمند اقدام به گرفتن پرستار سالمند مي كنند. اما نكته ي حائز اهميت در نظر گرفتن كيفيت خدمات موسسه و پرستار سالمند مي باشد. توجه نكردن به اين موضوع ممكن است صدمات زيادي در پي داشته باشد. از اين رو شما با شناخت خدمات نگهداري سالمند با كيفيت بالا مي توانيد در انتخاب هاي خود دقت بيشتري داشته باشيد تا با استخدام پرستار سالمند به حفظ و ارتقاء كيفيت زندگي سالمند كمك نماييد.نگهدار سالمند،مركز مراقبت از سالمند،پرستاري از سالمند بيمار،
اعزام پرستاران با تجربه و دلسوز:

برترين موسسات نگهداري از سالمند با تكيه بر اساس، استانداردها و اصول مربوطه اقدام به استخدام پرستار مي كنند. هر شخصي توانايي نگهداري از سالمندان را نخواهد داشت. عطوفت و مهرباني، شعور بالا، محتاط بودن، هوشيار بودن، ساكت بودن (انجام كار بدون سر و صدا)، فرز و چالاك بودن و شاد بودن از ويژگي هاي پرستار سالمند ميباشد.
نگهداري سالمند،پرستار سالمند
از ديگر مولفه هاي پرستار سالمند خوب داشتن مهارت بالا در زمينه ي پزشكي مي باشد تا بتواند در لحظات حساس بهترين عملكرد را از خود نشان دهد. خدمات نگهداري از سالمندان بيمار در منزل نياز به پرستاري مجرب و آشنا با بيماري هاي سالمندان دارد. هر سالمند بسته به وضعيت جسمي كه دارد نياز به مراقبت هاي مختص با نوع بيماري خواهد داشت كه ممكن است هر نگهدار سالمندي از دانش كافي در آن زمينه برخوردار نباشد. خدمات رساني به سالمندان درمنزل انواع گوناگوني دارد كه شامل:خدمات پرستاري در منزل ، فيزيوتراپي ، كاردرماني ، گفتار درماني و خدمات پزشكي عمومي مي باشد.
از جمله ي مزاياي نگهداري از سالمند در منزل يادداشت برداري شرح حال سالمند توسط نگهدار سالمند مي باشد. براي آنكه پزشك مربوطه بتواند بهترين تشخيص را داشته باشد بهتر است كه پرستار شرح حال كاملي از سالمند به او ارائه دهد. خدمات رساني با كيفيت بالا به سالمندان بيمار امري مهم مي باشد زيرا سالمندان بشتر از ديگر افراد در معرض آسيب ها رواني و جسماني مي باشند. پرستار سالمند با شناخت عواطف و روحيات سالمندان بهتر مي تواند اوضاع را مديريت كند و از افسردگي، نگراني و دلهره ي سالمندان بكاهد. داشتن آرامش و اميد به زندگي در سالمندان از جمله مهمترين فاكتور جسم سالم ميباشد.خدمات پرستاري در منزل،مراقبت در منزل از سالمندان بيمار
خدمات نگهداري از سالمندان آلزايمري:

نياز سالمندان مبتلا به آلزايمر در انجام امور روزانه ي آن ها خلاصه نمي شود. مهمترين فاكتور در كند كردن و متوقف كردن روند پيشرفت بيماري،داشتن استقلال مي باشد. نگهدار سالمند با تجربه، به خوبي مي داند چگونه با بكارگيري حافظه ي سالمند برخي از امور روزانه به او محول كرده تا از ناكارآمدي و از كارافتادگي سالمند جلوگيري كند. نگهداري سالمندان آلزايمري بايد با صبوري و مهرباني توام با احترام باشد.استخدام پرستار در منزل،نگهدار سالمند،نگهدار سالمند در تهران
پرستار سالمند


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۲۲:۴۷ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

پرستاري از كودك و پرستاري از سالمند درهردو، احساس نقش اصلي را ايفا مي كند ولي تفاوت هايي بين اين دو نيز وجود دارد. در اينجا تفاوت هاي پرستاري از كودك و پرستار سالمند در منزل را بيان مي كنيم.

تفاوت هاي پرستاري از كودك و پرستاري از سالمند در منزل | پرستاري در منزل | مراقبت در منزل | پرستاري از كودك

تفاوت هاي پرستاري از كودك و پرستاري از سالمند در منزل

پرستاري از كودك شوق و ذوق دارد و پرستار از اين كار خوشحال است و روحيه اش بهتر مي شود ولي در پرستاري ازسالمند در منزل معمولا با غر زدن بي دليل سالمندان مواجه مي شويم و درد و رنج سالمندان در روحيه فرد تاثير مي گذارد. اين افراد كساني هستند كه عمر خود را صرف بزرگ كردن فرزندانشان كرده اند اما در زمان پيري توسط آن ها رها شده اند. بنابراين از لحاظ روحي آسيب ديده اند.
پرستاري از كودك به گونه اي است كه از زماني كه فرزند شما به دنيا مي آيد تا زمان رفتن از دانشگاه ممكن است ادامه پيدا كند اما براي پرستاري از سالمند در منزل اينگونه نيست. سالمند اصولا دور از منزل شما هستند زيرا مي خواهند در خانه خود زندگي كنند. هم چنين به خاطر شرايط جسمي و روحي، نياز به پرستاري غير از فرزندان خود دارد.
صحبت كردن و بحث كردن با كودك براي پرستار كودك راحت تر از بحث كردن با سالمندان است. سالمندان به خاطر شرايط سني كه دارند، كمتر انعطاف پذير بوده و اصولا حرف خود را تنها قبول دارند. پرستاري ازسالمند در منزل به گونه اي است كه سالمند معمولا يك دنده بوده و حرف پرستار خود را گوش نمي دهند. بنابراين براي پرستاري از كودك چنين مشكلاتي نداريم و راحت تر مي توانيم با كودك كنار بياييم.
پرستاري از كودك به انسان اميدواري مي دهد زيرا كودك همواره در حال رشد است و ثمره زحمات خود را مي بيند ولي پرستاري از سالمند در منزل به گونه است كه با وجود مراقبت در منزل و پرستاري در منزل از سالمند ، شرايط جسماني سالمند روز به روز تحليل مي رود.
هزينه نگهداري سالمند در منزل از قيمت پرستار كودك بيشتر مي باشد. بايد هزينه نگهداري سالمند در منزل از سال هاي قبل توسط فرزندان پس انداز شود تا در چنين مواقعي به مشكل برخورد نكرد.
وجود خواهر يا برادر براي پرستاري از كودك زياد تفاوتي براي فرد نمي كند ولي داشتن برادر يا خواهري براي پرستاري از سالمند در منزل ، به فرد آرامش خاطر مي دهد و پرستاري از سالمند را راحت تر مي كند.
سالمندان كساني بودند كه در تمام عمرشان و موقع نگهداري از فرزندان، به ما ميگفتند چه كاري انجام دهيم و ما فقط بايد اطاعت ميكرديم ولي در موقع پرستار سالمند ، فرزندان بايد ها و نبايدها را براي والدين خود مشخص مي كنند. مشخص است كه اين موضوع براي سالمندان سخت و غير قابل قبول است. براي همين ممكن است باعث دلخوري و ناراحتي آن ها را فرزندان شود.
پرستاري از سالمند در منزل به گونه است كه بايد با داروهاي زيادي كه سالمند دارد، شرايط جسمي و روحي او را بهبود داد يا حداقل از سرعت پيشرفت بيماري كم كرد اما پرستاري از كودك چنين مشكلاتي را ندارد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۳۱:۲۱ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

كودكان بسيار معصوم هستند و احتياج به مراقبت و نگهداري دارند اين توجه اول بايد از طرف خانواده اگر خانوادهزمان كمتري براي كودك دارند بهتر است با پرستار كودك كه متخصص در اين كار است كودك خود را تربيت كند. كودكان حساسن و نگهداري كودك كار راحتي نيست توجه به تربيت كودك از عوامل مهمي است كه يك خانواده در هنگام تربيت فرزند بهتر است توجه به اين موضوع را از ياد نبرد.

بهتر است در انتخاب پرستار خود دقت كنيد چه دوره هايي را گذرانده است و عقايدش با شما يكي است يا نه اين كه پرستار كودك بچه شما را با عقايد و رويه خود پرورش دهد ممكن است براس شما و خانواده شما مشكل ساز شود و شما نتوانيد با كودك خود ارتباط درستي داشته باشيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۳۲:۱۵ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

 

چطور از طريق موسسات پرستار استخدام كنيم؟

 

اگر مي‌خواهيد براي انتخاب پرستار كودك از آگهي روزنامه‌ها كمك بگيريد با موسسات مختلفي روبه‌رو مي‌شويد كه همگي ادعا مي‌كنند پرستار مناسبي را براي فرزند شما پيدا مي‌كنند. هزينه نگهداري از كودك به‌طور متوسط براي 6 روز هفته و 8 ساعت كاري روزانه، حدود 600 تا 700 تومان است. البته مواردي مانند دوري و نزديكي راه، تحصيلكرده بودن پرستار، انجام ساير كارهاي خانه و... هزينه نگهداري از كودك را تحت‌تاثير قرار مي‌دهد. برخي از اين موسسات هم شرايط نصب دوربين مدار بسته را فراهم مي‌كنند تا امكان نظارت از راه دور براي شما وجود داشته باشد. به كمك اين دوربين‌ها مي‌توانيد از طريق گوشي تلفن همراه، خانه‌تان را كنترل كنيد و رفتار پرستار را ببينيد. هزينه نصب اين دوربين‌ها براي يك خانه 70 متري حدود يك و نيم ميليون تومان تمام مي‌شود. بهتر است هنگام مراجعه و انتخاب پرستار، به پرونده فرد موردنظرتان توجه كنيد. موسسات معتبر از پرستاران مي‌خواهند كه سه معرف و ضامن داشته باشند و گواهي عدم سوء‌پيشينه و گواهي عدم اعتياد را هم در پرونده‌شان قرار دهند. البته موسسات بابت اين خدمات و معرفي پرستار، يك پايه حقوق پرستار را از شما دريافت مي‌كنند.

 

چطور به پرستارها اعتماد كنيم؟

 

شايد اين سؤال براي برخي خانواده‌ها پيش بيايد كه چطور مي‌شود به يك فرد غريبه اعتماد كرد و كودك را كنار او تنها گذاشت؟ توصيه اول اين است كه والدين براي انتخاب پرستار بچه از افراد آشنا كمك بگيرند. در اين صورت امكان اطلاع از سابقه و پيشينه فرد وجود دارد. اگر چنين امكاني براي خانواده‌ها وجود ندارد بهتر است به موسسه‌هاي معتبر مراجعه كنند. البته بايد گفت كه هر موسسه‌اي معتبر نيست. بعضي موسسه‌ها روي اين موضوع تاكيد دارند كه پرستار بايد مدارك يا گواهينامه‌هاي معتبر ارائه دهد يا تحصيلات مرتبط داشته باشد. در واقع موسساتي كه مجوز دارند نسبت به اين موضوع سختگيرتر هستند و مشكلات را بهتر پيگيري مي‌كنند، ضمن اينكه پدر و مادر مي‌توانند در زمان مصاحبه رفتار پرستار را ببينند. توصيه ديگر اين است كه شماره تماسي از نزديكان پرستار هم داشته باشيد تا در زمان‌هاي ضروري بتوانيد با آنها ارتباط برقرار كنيد. به ياد داشته باشيد زماني كه پرستار كودك در خانه شماست وسايلي كه ارزش مادي دارند و همين‌طور پول و جواهرات را در خانه قرار ندهيد تا احتمال بروز خطاي پرستار به حداقل برسد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۱۶:۱۵ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

انتخاب و استخدام پرستار كودك خوب يكي از وظايف مهم والدين بشمار مي رود. پرستار كودكي كه استخدام مي كنيد و كودك خود را به دست او مي سپاريد نه تنها مي بايست از مهارت هاي مراقبتي بالا در ارتباط با كودكان برخوردار باشد بلكه بايد قابل اطمينان نيز باشد.

در اين زمينه شما بايد سوالات مهمي را كه به تشخيص يك پرستار خوب از بد به شما كمك مي كند در طول مصاحبه با پرستار بپردازيد.

پرسيدن سوالات عمومي در زمان مصاحبه از پرستار براي شروع خوب مي باشد اما پرسيدن سوالات عميق از پرستار كه باعث شناخت بيشتر شما از پرستار مي باشد مي تواند شما را با مهارت ها، واكنش پرستار كودك در زمان هاي خاص و هميچنين تدابيري كه در ذهنش دارد آشنا كند. البته بعضي از سوالات با شرايط شما و پرستاركودك همخواني ندارد كه نياز به پرسيدن آن نمي باشد.

در فهرست زير سوالات مهمي كه بايد در زمان مصاحبه از پرستار بپرسيد آورده شده است. اما شما والدين عزيز بايد در نظر داشته باشيد كه اگر فرزند شما دچار معموليت مي باشد و يا از پرستار انتظارات خاصي داريد سوالاتي كه بايد از پرستار كودك بپرسيد بسته به شرايط متفاوت خواهد بود. اين سوالات مي تواند به عنوان يك راهنماي استخدام پرستار كودك در منزل شما را در اين امر ياري كند. سوالات به شرح زير مي باشد:
آيا شما هرگونه آموزشي در زمينه ي كمك هاي اوليه ديده ايد؟

شايد گذراندن دوره اي آموزشي كمك هاي در زمينه ي نگهداري و پرستاري كودك چندان نياز نباشد. اما اين سوال به شما كمك بدانيد پرستار كودك چقدر در كارش جدي است. پرستاران كودك حرفه اي بايد بداند كه در شرايط بحراني مثل سوختي، زخم و يا مواردي از اين قبيل چه كمك هاي پزشكي را به كودك مي رساند. اگر كودك شما دچار بيماري خاصي مي باشد سعي كنيد پرستار كودكي را انتخاب كنيد كه دوره هاي آموزشي كمك هاي اوليه را گذرانده باشد و از بيماري كودك شما شناخت كافي را داشته باشد.
آيا شما مشكل سلامتي داريد كه در توانايي شما در نگهداري كودك تاثير بگذارد؟

اين سوال ممكن است كمي غافلگيركننده به نظر برسد اما شما بايد از سلامت پرستار كودك خود اطمينان حاصل كنيد. شما بايد از هرگونه مشكلي كه پرستار كودك را در نگهداري صحيح از كودك شما محدود مي كند آگاه باشيد. اين سوال در مصاحبه از پرستار كودك به شما اجازه مي دهد كه بهتر درمورد انتخاب پرستار كودك تصميم بگيريد.
آيا شما مشكل رفت و آمد در زمان ضروري داريد؟

اين سوال جز مواردي كه سبب برهم خوردن معامله نمي شود. اما اگر شما پيش بيني مي كنيد كه در آينده امكان دارد در زماني كه از قبل برنامه ريزي نكرده ايد به پرستار كودك نياز پيدا كنيد بهتر است پرستاري را انتخاب كنيد كه در نزديكي محل زندگي شما ساكن است و مي تواند در هر زماني خود را به كودك شما برساند و از او نگهداري كند.
شما چه فعاليتهايي با كودك در زمان نگهداري كودك انجام مي دهيد؟

اين سوال يكي از مهمترين سوالاتي است كه در طول مصاحبه بايد از پرستار كودك پرسيده شود. اينكه پرستار كودك از قبل بداند كه چه فعاليت هايي مناسب سن كودك شما مي باشد و براي آن برنامه ريزي كرده باشد از نشانه هاي پرستار كودك خوب مي باشد. سعي كنيد در استخدام پرستار كودك به سراغ پرستاري برويد كه در زمان نگهداري از كودك لحظات شاد و مفرحي همراه با آموزش براي كودك شما فراهم آورد.
شما با كودكان در چه محدوده ي سني راحت هستيد؟

اگر شما به طور واضح سن كودكتان را قبل از مصاحبه به پرستار نگفتيد اين سوال به شما كمك مي كنيد كه بدانيد ايا پرستار با كودك شما در اين سن راحت مي باشد؟ براي مثال پرستار ممكن است بگويد در پرستاري از نوزادان عملكرد بهتري دارد زيرا كودكان در اين سن فقط نياز به نگهداري و مراقبت دارند و مجبور نيستند با كودك بازي كنند و يا برعكس.
شما چگونه كودكان را چگونه تنبيه مي كنيد؟

همه ي ما مي دانيم كه كودكان اهل لجبازي هستند بخصوص درمورد ارتباط با پرستار كودك. پرسيدن اين سوال كه پرستار چگونه مي خواهد نظم و انضباط را به كودك شما آموزش دهد اطلاعات خوبي درباره ي مهارت مدريت و كنترل شرايط پرستار كودك به شما خواهد داد. اگر شما در تبيه كودك خود قوانين خاصي را اجرا مي كنيد از پرستار كودك نيز بخواهيد همان قوانين و همان تنبيهات را براي كودك اجرا مي كند. همچنين مطمئن شويد كه پرستار كودك آنطور كه شما نمي پسنديد با كودك شما برخورد نمي كند. برخورد نادرست پرستار كودك با كودك مي تواند آسيب هاي جدي را براي فرزند شما به دنبال داشته باشد..

 

در آخر به شما توصيه مي كنيم كه باپرستار كودك در كنار فرزندتان وقت بگذرانيد تا بخوبي به صلاحيت پرستار كودك خود پي ببريد و بدانيد ايا او پرستار قابل اعتمادي است يا خير.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ مرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۱۸:۴۶ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

نگهداري كودك در منزل مزايا و معايبي دارد. اكثر والدين نگران فرزند خود در اين زمينه هستند و نمي توانند به هركسي اعتماد كنند. از طرفي به دلايلي كه دارند، ترجيح مي دهند كودك را از سنين پايين در مهد كودك نگذارند. اگر بخواهيم به صورت مختصر معايب و مزاياي استخدام پرستار كودك در منزل را بيان كنيم، مي توان به موارد زير اشاره كرد:

والدين صبح‌ها دغدغه ندارند كه لباس فرزند را براي رفتن به مهد كودك بپوشانند و وسايلش را آماده كنند.
استخدام پرستار كودك در منزل ، باعث مي شود فرزند در محيط منزل بماند و خواب و خوراكش مي تواند طبق برنامه باشد و طبق برنامه‌ي شما بخورد و بخوابد.
استخدام پرستار كودك در منزل و با وجود پرستار كودك ، برنامه ريزي انعطاف بيشتري دارد و مي توان برنامه خود را با پرستار كودك تنظيم كرد يا بعضي اوقات تغيير داد اما مهدكودك اينگونه نيست.
براي پرستار بچه نمي توان به هركسي اعتماد كرد و بايد از يك مركز پرستاري از كودك ، پرستاري از سالمند ، پرستاري در منزل و مراقبت در منزل كه داراي نيروهاي با تجربه است براي اين منظور استفاده كرد.

اگر از پرستار خود راضي نبوديد، مي توانيد از طريق مركز پرستاري در منزل و نگهداري كودك كه پرستار را استخدام كرده است ، اقدام كنيد و آن ها جايگزين مناسب ديگري براي شما پيدا كنند.
هم چنين شما مي توانيد با استخدام پرستار كودك در منزل ، ساعات حضور در منزل را براي پرستار كودك مشخص كنيد. ساعاتي كه پرستار نميتواند در منزل حضور داشته باشد چه به صورت موقتي و چه دائمي ، مي توانيد از پرستار ديگري استفاده كنيد و پرستار جايگزين داشته باشيد.
مراقبت در منزل از كودك و استخدام پرستار كودك در منزل باعث مي شود كه كودك كمتر با كودكان همسن خود در ارتباط باشد و مانند مهدكودك نيست. براي جبران اين مسئله و جلوگيري از مشكلات بعدي، مي توانيد كودك را در كلاس هاي ديگري مانند نقاشي يا آموزشي ثبت نام كنيد يا او را به گردش ببريد تا با كودكان ديگر در تعامل و ارتباط باشد. اين موضوع را با مركز پرستاري از كودك در ميان بگذاريد.
هزينه پرستاري و مراقبت در منزل از كودك بالا مي باشد ولي به دليل مزايايي كه دارد والدين شاغل ترجيح مي دهند چنين هزينه اي را پرداخت كنند و به خاطر كودك مجبور شوند شغل خود را كنار بگذارند.
چون كه مراقبت در منزل ، پرستاري در منزل  و پرستاري از كودك از مشاغل خانگي به شمار مي آيد، ماليات امنيت اجتماعي و پرداختش به عهده كارفرماست.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ تير ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۴۹:۲۲ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

حضور سالمندان بعنوان عزيزترين و گرانقدرترين افراد يك خانواده در منزل مي تواند موجب دلگرمي و شادكامي كليه افراد خانواده باشد

همه ما در هر سن و سالي كه باشيم محتاج برخورداري از محبت هستيم و اين ارتباط دو سويه مابين بزرگترهاي يك خانواده و كوچكترها از ارزشمندترين ارتباطات عاطفي اي است كه مابين انسانها وجود دارد


130214_QUORA_CUTE_N_OLD.jpg.CROP.article568-large

مضا فا اينكه ما ايرانيان با برخورداري از روحيه اي بسيار عاطفي شايد بيشتر از اقوام ديگر به اين ارتباز عاطفي اهميت دهيم

هر انساني با طي نمودن دوران كودكي – جواني و ميانسالي به دوران كهنسالي خواهد رسيد و اجتناب از اين دوره ارزشمند امري غير ممكن است

ما در دوران جواني يا ميانسالي ازدواج مي كنيم و بطور معمول فرزنداني خواهيم داشت و همانطور كه ما به دوران كهنسالي نزديك مي شويم فرزندان ما بزرگ و بزرگتر مي شوند و چنانچه حادثه يا اتفاقي اين دوره را قطع نكند اين پروسه اي است كه بصورت طبيعي و معمول براي انسانها پيش خواهد آمد

انسانها در ۲ دوره از زندگي بيشتر از زمانهاي ديگر به نگهداري- مراقبت و توجه نياز دارند. دوران كودكي و دوران كهنسالي

شايد در بررسي هاي دقيق دريابيم كه چقدر اين ۲ دوره از زندگي انسانها به همديگر شباهت دارد. همانطور كه يك كودك نيازمند توجه و محبت ميباشد يك فرد سالمند نيز به ايت فاكتورها احتياج دارد.همانطور كه يك كودك به تنهايي قادر به رفع نيازهاي روزمره خود مانند غذا خوردن-خوابيدن-راه رفتن و ….. نيست شايد يك سالمند نيز به تنهايي قادر به رفه اينگونه احتياجات روزمره نباشد

بنابر اين بايد به انسانها در اين ۲ دوره توجه بيشتري نمود

شايد اين حرف كه فرزندان ما بدليل مراقبتها و توجهاتي كه در زندگي خود از ما ديده اند بايد همان خدمات را در دوران كهنسالي به ما بدهند ديگر قديمي و غير منطقي باشد ولي نبايد كتمان كنيم كه اين موضوع دغدغه و آرزوي بسياري از ما ميباشد

بسياري از ما به دوران كهنسالي و سالمندي با ديده ترس و ترديد مي نگريم و با خود مي گوييم در آن زمان چه خواهد شد؟ آيا فرزندانم به من توجه خواهند كرد؟ آيا زماني كه من مهمترين يار و ياورم را يعني همسرم را از دست بدهم بايد تنها زندگي كنم يا فرزندانم از من پشتيباني خواهند نمود؟

راستي چرا بايد اجازه دهيم دوران كهنسالي كه به تعبيري شايد زيباترين دوران زندگي يك انسان باشد براي عزيزانمان به كابوسي دهشت انگيز بدل شود؟

بسياري از كانونهاي نگهداري از سالمندان مملو از انسانهايي هستند كه اين دوران زيباي عمر خود را در كنج عزلت و درتنهايي و بدور از عزيزان و دلبندان خود طي مي نمايند. عزيزان و دلبنداني كه روزي محتاج مراقبت همين كساني بودند كه اكنون در خانه سالمندان در تنهايي نشسته و چشم به در دوخته اند

اما برخي از ما به اجبار و بدلايل متعدد كه خود نيز بدان راضي نيستيم پدران و مادران خود را به خانه سالمندان مي سپاريم

ولي كساني كه چنين نمي كنند چنانچه سالمندي در منزل دارند كه نيازمند مراقبت پزشكي يا غير پزشكي است بايد چه كنند؟

راه حل اين موضوع در دست ما است

واحد نگهداري سالمند با برخورداري از آخرين يافته هاي پزشكي و روانسناسي و كادر مجرب آمادگي خواهد داشت تا از عزيزان شما در منزل خودتان نگهداري و مراقبت نمايد

پرسنل اين واحد با دقت بسيار انتخاب شده اند و همگي ايشان كساني هستند كه علاوه بر تجربيات زياد سالمندان را بخوبي درك كرده و به احساسات آنان توجه ميكنند. اين پرسنل آموزش ديده اند كه وظيفه نگهداري و مراقبت از سالمندان را بخوبي انجام دهند و احتياجات روزمره اين عزيزان را برطرف نمايند

برخي از سالمندان بدليل بيماري قادر به حركت نبوده و بايد كليه حوايج خود را با كمك ديگران برطرف نمايند. در مورد اين حوايج از اجابت مزاج گرفته تا احتياجات ديگر بايد بگونه اي رفتار شود كه از آسيبهاي جسمي و روحي به اين عزيزان جلوگيري گردد چون قبول كمك از سوي ديگران براي كساني كه تا اين زمان كليه امور خود را به تنهايي انجام مي داده اند كمي مشكل ميباشد. همچنين بدليل شرايط خاص جسماني اي كه دارند كمك نمودن به ايشان بايد توام با تجربه و دقت باشد كه موجب آسيبهاي جسماني نگردد. برخي از پرستاران كه بدون تجربه و توجه به اين نكات مهم اقدام به نگهداري مي نمايند در گاهي اوقات موجب فشارهاي روحي و رواني يا صدمات جسماني مانند شكستگي اندام مي شوند

متاسفانه كم نيستند اين پرستاران كه از سوي مراكز غير مجاز و بي تجربه به منازل اعزام مي گردند و بدون توجه به نكات مهم مربوط به نگهداري از سالمندان به اين امر مهم مشغول مي شوند

اين موضوع ناشي از كم تجربگي و شايد دستپاچگي برخي از بستگان سالمندان باشد كه بدون تحقيقات لازم در خصوص فرد اعزامي يا مركز اعزام كننده اجازه ورود اين افراد را به منزل خود مي دهند

بسيار مشاهده شده كه اين افراد غير مجاز مشكلات عديده و غير قابل جبران مادي و معنوي براي سالمندان و خانواده ايشان پيش آورده اند

مركز پرستاري و مراقبتهاي باليني آمادگي خواهد داشت تا در صورت نيازبا ارائه توضيحات در خصوص نحوه نگهداري سالمند و شرايط لازم براي اشتغال به اين مهم شما را در انتخاب پرستار واجد شرايط ياري نمايد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ تير ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۰۶:۳۸ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

نگهداري سالمند
نگهداري كودك


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ تير ۱۳۹۶ ] [ ۰۴:۱۷:۴۳ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

سالمندان در سنين بالا معمولا تنها زندگي مي كنند و اكثر آن ها نياز به يك فردي مجرب براي انجام امور روزانه ي خود دارند. برخي از اين سالمندان بيمار بوده و نياز به مراقبت هاي ويژه اي دارند. اعضاي خانواده ي سالمند ممكن است بنا به مشغله هاي فراوان كاري نتوانند در تمام روز از سالمند خود مراقبت كنند و يا دانش و مهرات كافي را براي مراقبت از سالمند ندارند. از اين رو با مراجه به موسسات پرستاري از سالمند اقدام به گرفتن پرستار سالمند مي كنند. اما نكته ي حائز اهميت در نظر گرفتن كيفيت خدمات موسسه و پرستار سالمند مي باشد. توجه نكردن به اين موضوع ممكن است صدمات زيادي در پي داشته باشد. از اين رو شما با شناخت خدمات نگهداري از سالمند با كيفيت بالا مي توانيد در انتخاب هاي خود دقت بيشتري داشته باشيد تا با استخدام پرستار سالمند به حفظ و ارتقاء كيفيت زندگي سالمند كمك نماييد.نگهدار سالمند،مركز مراقبت از سالمند،پرستاري از سالمند بيمار،
اعزام پرستاران با تجربه و دلسوز:

برترين موسسات نگهداري از سالمند با تكيه بر اساس، استانداردها و اصول مربوطه اقدام به استخدام پرستار مي كنند. هر شخصي توانايي نگهداري از سالمندان را نخواهد داشت. عطوفت و مهرباني، شعور بالا، محتاط بودن، هوشيار بودن، ساكت بودن (انجام كار بدون سر و صدا)، فرز و چالاك بودن و شاد بودن از ويژگي هاي پرستار سالمند ميباشد.
نگهداري سالمند،پرستار سالمند
از ديگر مولفه هاي پرستار سالمند خوب داشتن مهارت بالا در زمينه ي پزشكي مي باشد تا بتواند در لحظات حساس بهترين عملكرد را از خود نشان دهد. خدمات نگهداري از سالمندان بيمار در منزل نياز به پرستاري مجرب و آشنا با بيماري هاي سالمندان دارد. هر سالمند بسته به وضعيت جسمي كه دارد نياز به مراقبت هاي مختص با نوع بيماري خواهد داشت كه ممكن است هر نگهدار سالمندي از دانش كافي در آن زمينه برخوردار نباشد. خدمات رساني به سالمندان درمنزل انواع گوناگوني دارد كه شامل:خدمات پرستاري در منزل ، فيزيوتراپي ، كاردرماني ، گفتار درماني و خدمات پزشكي عمومي مي باشد.
از جمله ي مزاياي نگهداري از سالمند در منزل يادداشت برداري شرح حال سالمند توسط نگهدار سالمند مي باشد. براي آنكه پزشك مربوطه بتواند بهترين تشخيص را داشته باشد بهتر است كه پرستار شرح حال كاملي از سالمند به او ارائه دهد. خدمات رساني با كيفيت بالا به سالمندان بيمار امري مهم مي باشد زيرا سالمندان بشتر از ديگر افراد در معرض آسيب ها رواني و جسماني مي باشند. پرستار سالمند با شناخت عواطف و روحيات سالمندان بهتر مي تواند اوضاع را مديريت كند و از افسردگي، نگراني و دلهره ي سالمندان بكاهد. داشتن آرامش و اميد به زندگي در سالمندان از جمله مهمترين فاكتور جسم سالم ميباشد.خدمات پرستاري در منزل،مراقبت در منزل از سالمندان بيمار
خدمات نگهداري از سالمندان آلزايمري:

نياز سالمندان مبتلا به آلزايمر در انجام امور روزانه ي آن ها خلاصه نمي شود. مهمترين فاكتور در كند كردن و متوقف كردن روند پيشرفت بيماري،داشتن استقلال مي باشد. نگهدار سالمند با تجربه، به خوبي مي داند چگونه با بكارگيري حافظه ي سالمند برخي از امور روزانه به او محول كرده تا از ناكارآمدي و از كارافتادگي سالمند جلوگيري كند. نگهداري سالمندان آلزايمري بايد با صبوري و مهرباني توام با احترام باشد.استخدام پرستار در منزل،نگهدار سالمند،نگهدار سالمند در تهران
پرستار سالمند


مركز پرستاري و مراقبت از كودك، سالمند، بيمار در منزل مه چهرگان با بكارگيري نيروهاي مجرب و متخصص آماده ي خدمت رساني 24 ساعته به شما و عزيزان شما مي باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ تير ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۴۰:۱۰ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

اگر نياز به پرستار خوب داريد حتما به شركت فرشتگان آرامش مراجعه كنيد.شركت فرشتگان آرامش پرستان متخص را در اختيار شما قرار مي دهد تا شما احساس آرامش هرچه بيشتري داشته باشيد.

پرستار كودك
پرستار سالمند
پرستار آقا
پرستار خانم


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۴۴:۳۳ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 24
دیروز : 9
افراد آنلاین : 1
همه : 2622
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید

» 16 جاذبه ی توریستی برتر در کشور اتریش
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | زیبای دریا
» سیب و سوران | سرزمینی که در آن آب روان است
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | "زیبا"
» شهرستان مهرستان | با چشم اندازهای طبیعی شگفت انگیز
» پاساژهای دیدنی سنگاپور| تجربه هیجان در کنار آرامش!
» شهرستان دلگان | شهری در جنوب غرب سیستان و بلوچستان
» سفر به توکتویاکتوک | آخرین روستای قطبی کانادا
» دیدنی که دسترسی بدان مشکل آفرین است!!!
» سفر به لندن | 30 نکته که باید قبل از سفر به لندن بدانید
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نمای آسمان
» جاذبه های دیدنی همدان| شهر تاریخ و تمدن
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | مسیریابی ترافیک
» خصوصی ترین و انحصاری ترین هتل های جهان!!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | مزرعه سبز پیاز
» اتاقک های حبابی | خوش منظره ترین هتل های حبابی در جهان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | هزارتوی مراکشی
» بهترین کتابفروشی های لندن | در سفرتان ، غرق در مطالعه شوید
» تفریحات در کیش | راهنمای سفر به جزیره رویایی کیش
» ژوهانسبورگ | سفر به شهری زنده در قاره آفریقا
» بهترین رستوران های آلانیا | شکم گردی در ترکیه را تجربه کنید!
» شهری تاریخی که دل زمین را شکافت!
» سفر ارزان به دوبلین | چگونه با هزینه ای کم از دوبلین بازدید کنیم؟
» کره جنوبی کشوری با شهرهای بزرگ توریستی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | ســـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــبز
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نظم در هرج و مرج
» بهترین فودکورت های تهران | بهترین ارائه دهنگان غذایی پایتخت!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | مادر و فرزند
» سفر به شهرستان سرباز | سفری دیدنی و پر از رمز و راز
» شنا و غواصی را در آبی ترین آب های جهان تجربه کنید!
» کویر و رصدگاه سه قلعه | بهشت منجمان ایران
» سکه های ایرانی از پاکستان سر درآوردند!!
» بهترین هتل های کالیفرنیا | اقامت در لوکس ترین قسمت های سواحل کالیفرنیا
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | دم صبحگاهی
» بهترین رستوران های کاشان | نگاهی خوشمزه به شهر کاشان
» رستوران های پراگ | میل خوشمزه ترین ها در سفر شما
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | چشمهایش
» راهنمای سفر به دوبلین | نگینی زیبا در قلب اروپا
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | مسیر حرکت
» سفر به کشور دانمارک | سفری به سبزترین کشور اروپا
» حمام سلطان امیر احمد کاشان | نمونه ای از تاریخی ترین حمام ایران
» آرامگاه فردوسی| شاعر مشهور و پرآوازه ایران زمین
» باکینگهام کاخی دیدنی در سرزمینی اروپایی
» عاقبت مجموعه ای تاریخی و فرهنگی در تبریز
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | عظمت مادر طبیعت
» غذاهای محلی هنگ کنگ را در این مطلب بشناسید!!
» سفر به بلغارستان | راهنمای جامع گشت و گذار در سفر به بلغارستان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | بیرون از امواج
» مقاصد ماه عسل رمانتیک | هشت مکان مبهوت کننده برای ماه عسل سلطنتی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | رژه