پرستاري
پرستاري

پرستار كودك و پرستاري از سالمند درهردو، احساس نقش اصلي را ايفا مي كند ولي تفاوت هايي بين اين دو نيز وجود دارد. در اينجا تفاوت هاي پرستاري از كودك و پرستار سالمند در منزل را بيان مي كنيم.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۱۷:۳۲ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

در كشور هاي توسعه يافته جهان شاهديم كه خدمات پرستاري و مراقبتي از سالمندان به صورت كاملا آكادميك ،برنامه ريزي شده و علمي صورت ميگيرد ، از اين رو فردي كه به عنوان پرستار در منازل مشغول به كار مي شود به شرح وظايف خود آگاهي كامل دارد و قادر است خدمات خود را به صورت كاملا اصولي ارايه دهد. از جهتي آموزش هايي كه پرستاران و مراقبين در چنين كشورهايي ديده اند باعث مي شود خانوانده ها به آنها اعتماد لازم جهت سپردن پرستار سالمند خود را بكنند.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۰۲:۲۸ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

زماني كه پدر يا مادر سالمندي مبتلا به بيماري آلزايمر مي شود، برخي از فرزندان تصميم مي گيرند كه پرستاري از سالمند خود را در منزل بر عهده بگيرند. اين كاري دشوار است و به دليل اينكه در اين بيماري سطح توانايي و الگوهاي رفتاري روز به روز تغيير ميكند، همواره درگيري هاي ذهني جديدي براي شخصي كه وظيفه ي پرستار سالمند در منزل را بر عهده گرفته به وجود مي آورد.


علاوه بر وظايف رايج پرستاري از سالمند كه شامل تعويض لباس و حمام كردن و تغذيه مي باشد، رفتارهاي شايع در سالمندان مبتلا به بيماري آلزايمر مانند توهم و سرگرداني، وظايف جديدي را به ديگر كارهاي پرستاران مي افزايد.
داشتن يك برنامه ي منظم در طول روز كمك زيادي به پرستاري از سالمند در منزل مي كند. بسياري از پرستاران داشتن يك استراتژي مناسب را براي برخورد با رفتارهاي دشوار و شرايط استرس زا بسيار مفيد مي دانند اما فهميدن آن كار آساني نيست و تنها از راه آزمون و خطا بدست مي آيد.(چرا كه اين استراتژي ها از بيماري به بيمار ديگر كاملا مي تواند متفاوت باشد) در واقع هر فرد مبتلا به آلزايمر منحصر به فرد است و در طول بيماري نيز رفتار متغيري دارد.
يكي از موضوعات مهم در پرستاري از سالمند مبتلا به آلزايمر در منزل، برقراري ارتباط صحيح با سالمند است.
انتخاب كلمات ساده و جملات كوتاه و لحن ملايم و صداي آرام، اجتناب از صحبت كردن با سالمند به مانند كودك و اجتناب از صحبت كردن در مورد اشخاصي كه آنجا حضور ندارند، كاهش نويز ها و اصوات پرت كننده حواس مانند راديو و تلويزيون براي افزايش تمركز سالمند، برقراري ارتباط چشمي و اطمينان از توجه كافي سالمند قبل از صحبت كردن از جمله روش هاي پيشنهادي براي برقراري ارتباط مناسب در پرستار سالمند مبتلا به آلزايمر در منزل مي باشد.
براي برخي از سالمندان مبتلا به آلزايمر،حمام رفتن و رعايت بهداشت مهم نيست و اين براي كساني كه وظيفه ي پرستاري از سالمند در منزل را بر عهده دارند يك درگيري ذهني مهمي است. آنها ممكن است فكر كنند كه تازه حمام رفته اند در صورتي كه هفته ي پيش بوده است. يا ممكن است از اينكه هنگام حمام كردن صدمه ببينند مي ترسند. داشتن يك برنامه ي منظم براي حمام كردن هم به سالمند و هم به پرستار سالمند كمك بسياري مي كند.
-حمام كردن را براي روزي كه سالمند آرام است برنامه ريزي كنيد و سعي كنيد يك روالي را در زندگي سالمند ايجاد كنيد.
-به اين واقعيت كه حمام كردن براي برخي از سالمندان مبتلا به آلزايمر ترسناك و ناراحت كننده است احترام بگذاريد و با ملايمت و احترام رفتار كرده و صبور باشيد.
-هر آنچه كه مي خواهيد انجام دهيد را گام به گام به سالمند توضيح دهيد.
-نسبت به درجه حرارت حمام حساس باشيد و دماي آب را قبل از شروع تست كنيد.
-با استفاده از دوش دستي، صندلي حمام و گاهي وان، ايمني لازم را ايجاد كرده و هرگز سالمند را به تنهايي در حمام رها نكنيد.
برخي از سالمندان مبتلا به بيماري آلزايمر مي خواهند تمام مدت غذا بخورند در حالي كه برخي نيز بايد به غذا خوردن تشويق شوند. افرادي كه وظيفه ي پرستاري از سالمند در منزل را بر عهده دارند بايد:
پرستار سالمند سعي كند محيطي آرام با حداقل نويز و اصوات پرت كننده حواس براي صرف غذا ايجاد كند. به فرد فرصت انتخاب غذاي مورد نظر خود را دهند ولي توجه شود كه تعداد غذاهاي پيشنهادي محدود باشد. وعده هاي غذايي به وعده هاي كوچك چند بار در روز تقسيم شود و از ميان وعده هاي مناسب استفاده شود. امكان پرخوري در اوايل بيماري رايج است. سالمند بايد به نوشيدن مقدار زياد مايعات در طول روز براي پيشگيري از كم آبي تشويق شود. با پيشرفت بيماري احتمال خفگي ناشي از بلعيدن وجود دارد، بنابراين پرستار بايد كاملا توجه كند كه سالمند حتما غذا را به اندازه ي كافي بجود. معاينات و رعايت بهداشت دندان هم به طور روزانه ضروري است.
بسياري از افراد مبتلا به آلزايمر در مدتي قبل و بعد از غروب آفتاب و گاهي تا سپيده دم، بي قرار،آشفته و تحريك پذير مي شوند كه سندروم "غروب" ناميده مي شود. اين علايم مي تواند هم براي سالمند و هم اطرافيان و شخصي كه وظيفه ي پرستاري از سالمند در منزل را دارد خطرناك باشد. حفظ يك روال در زمان غروب آفتاب كه اضطراب شديد در آن هنگام را كاهش دهد براي پرستاري از سالمند در منزل ضروري است. براي اين گونه سالمندان به دليل سندروم غروب،راضي كردن آنها براي رفتن به رختخواب و خوابيدن مي تواند بسيار سخت باشد. برخي از استراتژي هاي زير ميتوانند مفيد باشند:
تشويق كردن به تحرك بيشتر در طول روز،كاهش زمان چرت زدن در روز (اما بايد مطمئن شد كه فرد استراحت كافي در روز را داشته باشد وگرنه بدليل خستگي، احتمال بي قراري در اواخر بعد از ظهر وجود دارد)، ايجاد يك مكان ساكت و آرام براي بهبود كيفيت خواب، خوابيدن در ساعت مشخص (ايجاد يك روال)، محدود كردن كافئين، استفاده از چراغ خواب اگر سالمند ترس از تاريكي داشته باشد.
پرستار سالمند مبتلا به آلزايمر در منزل نيازمند تامين امنيت و ايمني كامل در منزل مي باشد.ايجاد يك محيط امن مي تواند از بسياري از موقعيت هاي استرس زا و خطرناك جلوگيري كند. از جمله اقدامات لازم عبارت است از:
نصب قفل ايمن بر روي پنجره ها و درهاي بيروني براي جلوگيري از سرگرداني سالمند و حذف قفل حمام براي جلوگيري از اينكه فرد بطور تصادفي در را به روي خود قفل كند. استفاده از قفل كودك در كابينت هاي آشپزخانه كه مواد شيميايي و خطرناك نگه داري مي شود. منظم نگه داشتن خانه و ايجاد نور مناسب در آن. توجه به مسائل ايمني آشپرخانه،براي مثال نصب سوئيچ قطع خودكار بر روي اجاق گاز براي جلوگيري از آتش سوزي.آگاه كردن همسايگان از احتمال سرگرداني سالمند،در صورتي كه فرد را به تنهايي در بيرون منزل مشاهده كردند سريعا به پليس يا شخصي كه مسئوليت پرستاري از سالمند در منزل را دارد اطلاع دهند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۵۱:۰۲ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

پرستار كودك از مهمترين شغل هايي مي باشد كه نقش مهمي در اجتماع و جامعه دارد زيرا بچه با توجه به تربيتي كه او انجام مي دهد بزرگ مي شود.
براي مثال خانواده هايي كه مادر در آن شاغل است كودك بيشتر از آن كه مار را ببيند پرستارش را مي بيند.
پرستار كودك بايد مثل مادر كودك دلسوز و مهربان و صبور باشد.شغل پرستاري شغلي است كه با هيچ شغلي قابل مقايسه نيست و چيرا كه پرستاران را مهربان و صبور مي كند عشق به كارشان است.
در همه كشورها پرستاران از مقام بالايي برخوردار هستند چرا كه اگر آنها نباشند هيچ مريضي درمان نمي شود و هيچ مادري به خيال راحت از فرزندش جدا نمي شود.
پرستار كودك بايد دوره هاي كودك ياري و نگهداري از كودكان را ديده باشد و با بيماري ها و اتفاقات احتمالي كه ممكن است براي كودك پيش بياييد كاملا آشنا باشد و توانايي مواجهه با هر اتفاقي را داشته باشد.
پرستاري از كودك كار پر مسئوليتي است چرا كه كودكان بازي گوش بوده و احتياج به توجه بيشتري دارند.
پرستار كودك كه آشنايي با بازي كودكان را دارد مي تواند با كودك ارتباط خوبي برقرار كند ومحبتي بين كودك و پرستار به وجود مي آيد.
كودكان گاهي تا حدي باپرستار خود ارتباطشان خوب مي شود كه كودك بدون پرستارش احساس نا امني مي كند.
براي اين كه كود ك از مادر خود فاصله نگيرد و احساس غريبگي نكند بايد مادرها وقت بيشتري براي كودك خود بگذارند روز هاي تعطيل و بعد از كارشان كودك را به تفريح ببرند يا در خانه با كودك بازي كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۰۸:۴۲ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

وابسته به نياز ، عملكرد و وضعيت مالي، والدين اقدام به استخدام يك پرستاركودك مي‌كنند. انتخاب پرستار كودك هميشه يك انتخاب سخت و دشوار براي والدين است چون اعتماد پيدا كردن به فردي كه فرزند خود را به آن بسپارند بسيار دشوار است. استخدام پرستار كودك داراي مزيت هاي بسيار زيادي و به دنبال آن داراي ريسك هايي بالايي نيز هست.

موافقين استخدام پرستار كودك دلايل زير را به عنوان مزيت هاي داشتن پرستار كودك مطرح مي‌كنند:

راحت شدن از دست بچه ها (Relax from your child)

همه‌ي مردم نياز دارند كه مدتي از همه چيز حتي از فرزندان خود دور باشند. غالبا اين موضوع توصيه نمي شود اما اساسا ضروري و مهم است كه براي مدتي والدين خود را از مسئوليت هاي مربوط به فرزاندان رها كنند. اين كار نه تنها براي سلامت والدين اهميت دارد بلكه اين كار براي فرزندان نيز مفيد خواهد بود. والدين گاهي اوقات از فرزندان خود و كارهاي مربوط به آن ها خسته مي شوندو اين موضوع تاثير بدي هم بر روي والدين و هم فرزندان خواهد داشت كه به مراتب بدتر است.

ترك منزل بدون فرزندان

درصورتي كه والدين براي فرزندان خود پرستار كودك استخدام كنند مي توانند به راحتي درمحل كار خود حاضر شوند بدون اينكه نگراني از طرف فرزندان خود داشته باشند، چون مي‌دانند كه پرستار كودك به كارهاي منزل رسيدگي مي‌كند و امنيت كودك را تامين مي‌كند. داشتن رابطه‌ي خوب بين والدين نيز بسيار اهميت دارد بنابراين داشتن كمي تعطيلات و با هم بودن، بدون داشتن نگراني در مورد فرزندان و نيازهاي روزمره آن‌ها ضروري است و اين موضوع زماني امكان‌پذير خواهد بود كه يك پرستار كودك خوب از فرزندان شما مراقبت كند.

فرزندان شما خسته و بي حوصله نخواهند بود

گاهي اوقات به دليل شغل والدين، فرزندان مجبورند تنها در خانه بمانند و اين موضوع موجب بي حوصلگي و خستگي آنان مي‌شود.پرستار كودك مي تواند با فرزندان شما بازي كند و زمان را نه تنها براي فرزندان شما لذت بخش وهيجان انگيز كند بلكه چيزهاي زيادي را نيز به آن ها آموزش دهد. به عنوان مثال : پرستار كودك كارهاي روزمره را به همراه فرزندان شما انجام مي دهد تا به آن ها بياموزد داراي مسئوليت ها و وظايفي هستند. پرستار كودك مي‌تواند با شما براي موضوع آموزش كودكتان مشورت كند.

كاهش صرف زمان كودكان مقابل تلويزيون

فرزندان شما نبايد زمان زيادي را در مقابل تلويزيون و بدون حركت سپري كنند و ساعت هاي زيادي را به تماشاي كارتون اختصاص دهند. آن ها به جاي اينكه زمان زيادي را جلوي تلويزيون بگذرانند بايد بيشتر در محيط آزاد باشند و وقت خود را صرف بازي و رفتن به مكان هايي مانند باغ وحش و كتابخانه كنند. درحالي كه اگر شما پرستار كودك را با صفحه نمايش گر تلويزيون جايگزين نكنيد فرزندان شما ممكن است چاق شوند و يا دچار بيماري هاي مختلفي شوند. (مشكلات روحي و رواني به كنار!)

يادگيري زباني ديگر

اگر شما پرستاربچه اي را انتخاب كنيد كه بر زبان هاي مختلف مسلط باشد فرزندان شما نيز ممكن است زبان هاي ديگر را ياد بگيرند. برخلاف بزرگسالان كودكان مي توانند بر هر زباني به راحتي تسلط پيدا كنند. كودكان قادرند هر صدايي را كپي كنند و تقريبا بدون هيچ مشكل خاصي زبان ديگري را به جز زبان مادريشان ياد بگيرند. مراجعه به يك مركز مراقبت متخصص مي‌تواند دقيقا همان پرستار كودكي را در اختيار شما قرار دهد كه مورد نظر شماست.

موضوع دستشويي رفتن كودكان

غالبا اين قضيه مشكل نيست اما گاهي اوقات خيلي سخت و طاقت فرسا مي شود كه والديني كه تجربه‌ي كمي دارند به فرزندان خود آموزش دهند كه به تنهايي و بدون نياز به ديگران اين كار راانجام دهند. پرستاران كودك باتجربه به راحتي و آساني مي توانند به فرزند شما اين قضيه را آموزش دهند. اگر فرزند شما واقعا آماده باشد و به سني رسيده باشد كه بتواند اين كار را خودبه تنهايي انجام دهد طي يك هفته و يا كم تر اين كار راياد خواهد گرفت. پرستار كودك به شما كمك مي‌كند تا براي كارهاي ساده و البته مهم با ويژگي هايي مثل مورد بالا، به زخمت نيفتيد.

رساندن كودكان به كلاس هاي روزانه

ممكن است شما زمان زيادي را صرفِ رانندگي براي رساندن فرزندانتان به كودكستان، استخر، كاراته، فوتبال، تنيس،هاكي و يا ديگر كلاس ها و فعاليت ها كنيد. گاهي اوقات اين قضيه غير ممكن است كه به تنهايي و بدون نياز به پرستار كودك اين كار راانجام دهيد به عنوان مثال زماني كه شما چند فرزند داشته باشيد و هر كدام در زمان يكساني بخواهند در مكان هاي متفاوتي باشند. بنابراين داشتن پرستار كودك بسيار مفيدوارزشمند خواهد بود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۳۴:۳۰ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

نگهداري از كودكان

پرستار آقا

پرستار خانم

شركت فرشتگان آرامش

تلفن: مركزي : ۰۲۱۸۸۴۶۰۶۷۶ - ۰۲۱۸۸۴۶۰۶۷۷ شرق ۰۲۱۷۷۱۸۱۸۱۹ - ۰۲۱۷۷۱۸۱۸۲۰
غرب ۰۲۱۴۴۰۸۳۶۰۲ و ۰۲۱۸۶۰۲۹۸۷۵ -


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۴۳:۴۸ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

پرستار سالمند به شما كمك مي كند تا به وضع سلامتي خود در خانه رسيدگي كنيد. اين كمك مي تواند شامل عوض كردن لباس ها، رسيدگي به زخم ها و بيماري ها و يا نظارت بر فشار خون يا قند خون شما باشد.

هدف خدمات پرستاري سالمند كمك به شما در وضع سلامتي و همكاري با بقيه‌ي دستگاه هاي مربوط به سيستم سلامت مي باشد.

چه نوع خدماتي توسط پرستار سالمند تامين مي‌شود؟

يك پرستار آقا ثبت شده رسمي مي تواند در كارهاي مختلف شما را بسته به شرايطي كه داريد كمك كندكه اين خدمات شامل موارد زير مي شود :

كنترل جنبه هاي مختلف سلامتي شما مثل فشار خون و ....
كنترل مسائل درماني شامل مراقبت از مصدوميت ها و زخم ها و سوند و ...
مديريت توانايي دفع مدفوع و ادرار در سالمندان
مديريت دارو ها

كجا مي توان خدمات پرستاري سالمند را دريافت كرد؟

شما مي توانيد خدمات پرستاري را در بيمارستان ها، كلينيك هاي درماني يا خانه ي خود دريافت كنيد. (در ايران خدمات پرستاري سالمند را بايد از مراكز مراقبتي در منزل درخواست كنيد)

چه زماني من نياز به خدمات پرستاري سالمند دارم؟

اگر شما مي خواهيد در منزل خود باقي بمانيد ولي وضع سلامتي شما مساعد نيست و نياز به كمك در درمان و نظارت بر وضعيت جسماني خود داريد ، شما نياز به خدمات پرستاري در منزل داريد.

اطلاعاتي كه نياز است در مورد خدمات پرستاري سالمند كسب كنيد عبارتند از:

بسته هاي مختلف خدمات پرستاري سالمند
واجد الشرايط بودن براي خدمات پرستاري سالمند
فهميدن نوع خدمات پرستار سالمند كه احتياح داريد با توجه به شرايط جسماني خود تهيه كنيد
هزينه ي خدمات پرستاري در منزل و تخمين هزينه هاي مراكز مراقبت از سالمندان

شركت فرشتگان آرامش

تلفن: مركزي : ۰۲۱۸۸۴۶۰۶۷۶ - ۰۲۱۸۸۴۶۰۶۷۷ شرق ۰۲۱۷۷۱۸۱۸۱۹ - ۰۲۱۷۷۱۸۱۸۲۰
غرب ۰۲۱۴۴۰۸۳۶۰۲ و ۰۲۱۸۶۰۲۹۸۷۵ -


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۰۶:۱۶ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

 

يافتن پرستار خوب براي كودك ارزش جستجو كردن را دارد. راهنمايي­هاي زير در مورد آن چه كه بايد در پرستار كودك به دنبال آن باشيم را استفاده كنيد تا بهترين نتيجه را از روند مصاحبه بگيريد.

در روند مصاحبه­تان بايد به دنبال چه چيزهايي در پرستار كودك باشيد؟

علاوه بر پاسخ­هاي رضايت بخش به سوالات مصاحبه­تان، مطمئن شويد كه متقاضي داراي شرايط زير است:

ظاهر مناسب – شما نمي­توانيد يك كتاب را از روي جلدش قضاوت كنيد؛ اما اينكه يك پرستار كودك بالقوه چقدر خوب از خودش مراقبت مي­كند، راهي براي پيش بيني اين است كه چقدر خوب از كودك شما مراقبت خواهد كرد. آيا پرستار كودك مورد نظر خوب لباس پوشيده و مرتب است؟ (اهل مُد بودن مهم نيست، اما ناخن­هاي كثيف و موي نشسته نشانه­هاي بدي هستند).

تعامل خوب با كودك شما – بخشي از مصاحبه بايد شامل رويارويي پرستار كودك با كودك شما باشد. آيا متقاضي صبور، مراقب و با دقت به نظر مي­رسد؟ آيا با نگه داشتن و بازي با كودك شما راحت است؟ اينكه كودك شما گريه كند يا بي علاقه به نظر برسد باعث شكسته شدن معامله نمي­شود (ممكن است كودك نسبت به غريبه­ها اضطراب داشته باشد). آن چه كه مهمتر است اين است كه متقاضي پرستار كودك چطور به اين موقعيت رسيدگي مي­كند. اينكه پرستار كودك چگونه اين شرايط را مديريت مي‌كند.

پرسيدن سوالات مناسب – سوالات متقاضي روش ديگري براي ارزيابي خوب بودن او به عنوان پرستار كودك براي خانواده­ي شماست. براي مثال اين سوال كه "آيا كودك زياد گريه مي­كند؟" ممكن است نشان دهنده­ي اين باشد كه وي با رفتارهاي طبيعي كودكان آشنا نيست (بيشتر نوزادان زياد گريه مي­كنند). اگر پرستار كودك بيشتر سوالاتي درباره­ي زمان غذاي خودش و اينكه چه غذايي خواهد خورد بپرسد تا اينكه در مورد مسائل مربوط به مراقبت از كودك سوال بپرسد، نشانه­ي خوبي نيست. اينكه اصلا هيچ سوالي نپرسد (يا هيچ نظري ندهد) هم مي­تواند بيانگر اين باشد كه به هر كار ديگري به غير از كار شما ممكن است علاقمندتر باشد يا اينكه توانايي ارتباط برقرار كردن ندارد كه در هر دو صورت براي مراقبت از كودك شما مناسب نيست. يك پرستار كودك خوب به وضعيت كودك شما حساس است.

سوالاتي كه بايد از خودتان پس از انجام مصاحبه بپرسيد

اگر زماني وجود داشته باشد كه بايد به احساس خود اعتماد كنيد، آن زمان هنگامي است كه تصميمات مهمي در مورد مراقبت از كودك­تان مي­گيريد. بنابراين اگر احساس خوبي نسبت به يك متقاضي پرستار كودك نداريد، احتمالا احساس شما درست است. حداقل احساسات اوليه خودتان را پس از انجام مصاحبه يادداشت كنيد. از خودتان بپرسيد:

آيا اين پرستار كودك باهوش به نظر مي­رسد؟ داشتن توانايي تعامل مناسب با شما، دنبال كردن دستورالعمل­ها و متكي به خود بودن مشخصه­هاي اصلي هستند كه بايد در اول ليست شما در خصوص آنچه كه بايد به دنبالش در يك پرستار كودك بگرديد، باشند. همچنين پرستار كودك بايد بتواند براي كودك شما كتاب بخواند و كودك را به روش­هاي مهيج مشغول كند.

آيا شما دو نفر با هم جور بوديد؟ لازم نيست كه بهترين دوستان هم شويد، اما شما مي­خواهيد احساس كنيد كه مي­توانيد با پرستار كودك­تان در مورد مسائل حساس صحبت كنبد. براي اينكه اين ارتباط به خوبي برقرار شود، لازم است كه همواره با پرستار كودك در تماس باشيد، بنابراين يك پرستار كودك خوب بايد همان ميزان كه با كودك شما راحت است با خود شما هم راحت باشد. آيا صحبت كردن با پرستار كودك راحت بود؟ آيا حس شوخ طبعي داشت؟ آيا مايل بود كه همه­ي اتفاقات عجيب و غريب و حتي مسخره در مورد كودك­تان را براي شما تعريف كند يا حس مي­كنيد كه گرفتن اطلاعات در مورد اينكه كودك­تان روز را چگونه سپري كرده مثل كشيدن دندان براي پرستار كودك­تان سخت خواهد بود؟

آيا اين پرستار كودك قابل اعتماد به نظر مي­رسد؟ دير رسيدن براي مصاحبه (حتي با داشتن عذر) ممكن است نشانه­ي اين باشد كه وي در عمل كردن به برنامه يك مشكل دارد.

آيا اين پرستار كودك از نظر فيزيكي قادر به انجام اين كار به نظر مي­رسد؟ آيا پرستار كودك پس از بالا رفتن از پله­ها براي رسيدن به محل نگهداري كودك غر مي­زند و ابراز اوقات تلخي مي­كند؟ اگر چنين است، تصور كنيد كه هر روز چهار بلوك پياده روي تا پارك را چطور انجام خواهد داد – يا اينكه هنگامي كه كودك شما بزرگتر شد و تازه به راه افتاد، اين پرستار كودك چطور يك كودك تازه به راه افتاده را دنبال خواهد كرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۳۵:۲۷ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

مطمئنا مراقبت از با نوزاد خود چند هفته اول سخت خواهد بود. در اينجا چند راهنمايي از پدر و مادرهاي با تجربه آورده شده تا به شما كمك كند و زندگي را ساده تر نمايد.

خواب:
يك پرستار كودك بايد شرايط لازم براي خواب كودك را ايجاد كند و كمك كند كه به مقدار كافي بخوابد. نوزادان نسبت به بقيه، براي سالم ماندن و قوي شدن نياز به خواب بيشتري دارند. (برخي تا 16 ساعت در روز)
برخي نوزادان زماني كه متولد مي شوند ،روز و شب آنها ممكن است برعكس شود. اگر كودك در شب اكثرا بيدار باشد، مادر يا پرستار كودك بايد با كم كردن نور چراغ ها و كاهش صحبت كردن خود، صبور باشد تا كودك چرخه ي طبيعي خواب خود را آغاز كند. اگر نوزاد زماني طولاني را در يك وضعيت و با پوزيشن ثابت سر خوابيده باشد،براي از بين بردن نقطه ي نرم، بايد پوزيشن سر او را تغيير داد.
تغذيه:
اگر نوزاد به اندازه ي كافي تغذيه شود، در روز 6-8 بار پوشك خود را خيس ميكند و بطور پيوسته افزايش وزن دارد.
اگر نوزاد در ابتدا به سختي غذا بخورد، مادر به هيچ وجه نبايد دچار استرس شود و اين مشكل با صبر و تمرين حل خواهد شد. حتي مادر ميتواند از يك پرستار كودك يا مشاور شير دهي كمك بگيرد.
يك پرستار كودك حتما بايد توجه كند كه حداقل هر 4 ساعت يكبار كودك را غذا دهد و حتي اگر لازم است بايد او را از خواب بيدار كند. به هنگام تغذيه ي نوزاد بايد مطمئن بود كه او كاملا پوزيشن راحتي دارد. تغذيه مي تواند به مدت 40 دقيقه طول بكشد، بنابراين بايد يك شرايط راحت و تكيه گاه مناسبي براي مادر يا پرستار كودك نيز مهيا شود.
مادر اگر كودك را با شير خود تغذيه مي كند بايد رژيم غذايي سالم و متعادلي داشته باشد، به اندازه ي كافي آب بنوشد، و مصرف الكل و كافئين را محدود كند زيرا اين مواد به شير نيز وارد ميشوند. انتخاب اينكه نوزاد با خوراك (شير خشك) تغذيه شود يا شير مادر،يك تصميم شخصي است،هرچند تحقيقات نشان مي دهد كه تغذيه با شير مادر براي كودك بسيار مفيدتر است.
تعويض پوشك:
براي تعويض پوشك، به پوشك تميز، پماد نرم كننده (براي حساسيت و جوش هاي ريز)،يك ظرف آب گرم، يك ليف حمام تميز و گلوله هاي پنبه اي و يا دستمال مرطوب نياز است. پرستار كودك بايد نوزاد را به پشت بخواباند و پوشك كثيف او را عوض كند و با استفاده از آب و ليف حمام نرم ناحيه تناسلي كودك را پاك كند. در نوزادان دختر براي جلوگيري از عفونت ادراري شست و شو بايد از جلو به عقب صورت گيرد. در صورت مشاهده ي جوش هاي ريز، در محل مورد نظر از پماد استفاده شود. براي جلوگيري از جوش هاي ناشي از پوشك بايد به محض كثيف شدن پوشك آن را تعويض كرد و با آب و صابون شست و شو داد و براي چند ساعت اجازه داد كه ناحيه تناسلي كودك بدون پوشك و در معرض هوا قرار گيرد.
حمام كردن:
اگر مادر (پرستار كودك) بخواهد او را در هفته ي اول حمام كند بايد با احتياط و با اسفنج نرم او را شست و شو دهد. هنگامي كه بند ناف افتاد، نوزاد را مي توان دو تا سه بار در هفته بطور منظم حمام كرد. معمولا مادران در ابتدا براي حمام كردن نوزاد خود مي ترسند. بهتر است در اينصورت از پدر كودك يا ديگر اعضاي خانواده و يا يك پرستار كودك كمك بگيرد كه يك نفر كودك را در آب نگه دارد و ديگري كودك را حمام كند. بايد حتما به نگه داشتن سر و گردن نوزاد و جلوگيري از سُر خوردن او در هنگام حمام كردن توجه شود.
پرستار كودك
نحوه رسيدگي به نوزاد:
برخي مادران در برخورد با نوزادان بسيار كوچك خود ممكن است دچار ترس شوند، ولي با آموزش هاي لازم از طرف مشاور يا پرستار كودك يا ساير اعضاي خانواده مي توانند اعتماد به نفس كافي در رسيدگي به نوزاد خود را بدست بياورند.
قبل از بغل كردن و نوازش كودك، مادر يا پرستار كودك بايد به اين موضوع توجه كند كه دستهاي خود را شسته و بهداشت را كاملا رعايت كرده باشد. نوزادان تازه متولد شده بدليل آنكه سيستم ايمني ضعيفي دارند مستعد ابتلا به عفونت هستند.
چون عضله هاي گردن نوزاد به اندازه كافي قوي نيست توانايي نگه داشتن سر و گردن خود را ندارد بنابراين در هر حالتي كه نوزاد بغل مي شود بايد مواظب سر و گردن او بود. از تكان دادن نوزاد، چه در زمان بازي كردن با او و چه هنگام عصبانيت، بايد كاملا پرهيز شود زيرا ممكن است موجب خونريزي مغزي و مرگ نوزاد شود. يك پرستار كودك بايد حتما توجه كند كه حتي نوزاد را با تكان دادن او بيدار نكند بلكه با لمس ملايم و يا غلغلك دادن پا بيدار كند.
اگر مادر يا بطور كلي پرستار كودك بخواهد كودك را بغل كند، بايد براي نگه داشتن سر و گردن او، سر او در داخل آرنج، طول بدنش روي ساعد قرار گيرد و لگن و پاها هم توسط دست گرفته شود و كاملا چسبيده به بدن پرستار باشد.
بدليل اينكه نوزاد زمان زيادي به پشت خود قرار ميگيرد،بسيار مهم است كه مدتي در روز به روي شكم قرار داده شود كه بازوها و سر و گردن او تقويت شوند. بسياري از پزشكان مي گويند نوزاد بايد روزانه 15-20 دقيقه به روي شكم قرار گيرد ولي برخي ديگر مي گويند بايد در چند بازه ي زماني 5 دقيقه اي در طي روز اين عمل انجام شود و نه يكباره.
گذاشتن كودك به روي شكم كار سختي است و ممكن است نوزاد مقاومت كند بنابراين بايد صبور بود و با سرگرمي و بازي كودك را تشويق كرد.
آرام كردن نوزاد در حال گريه:
پيدا كردن راهي براي آرام كردن نوزاد اصلا كار آساني نيست. زماني كه يك نوزاد گريه مي كند در ابتدا مي توان حدس زد كه پوشك او مرطوب است و يا كودك گرسنه است و يا احساس سردي يا گرمي بيش از حد مي كند.گاهي اوقات نيز كودك فقط مي خواهد بغل شود. هرچقدر كه يك پرستار كودك،نوزاد را بيشتر بشناسد و زمان بيشتري با او سپري كند راحت تر متوجه مشكل او مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۰۰:۵۲ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]

پرداختن به مسئله سالمندان با توجه به تبديل جوامع سنتي به جوامع صنعتي و تبعات اقتصادي فرهنگي اخلاقي آن بيش از پيش بايد مورد توجه قرار گيرد. همچنين با توجه به اين كه شمار سالمندان رو به افزايش است بايد توجه ويژه اي به مراقبت از سالمند و پرستاري از سالمند در منزل شود.
حوادث و موضوع ايمني سالمندان از مواردي است كه بايد مورد توجه قرار گيرد همه ساله تعداد زيادي از افراد بالاي 65 سال دچار زمين خوردگي و آسيب فيزيكي مي شوند كه بيشتر آنها در منزل و اطراف آن مثلا در حياط خانه رخ مي دهد. عوامل متعددي مي تواند باعث زمين خوردن و به دنبال آن صدمه ها و آسيب شود.
خانواده محترم آيا تصور مي كرديد كه يكي از شايعترين علت هايي كه باعث ناتواني يا حتي مرگ در سالمندان مي شود مي تواند زمين خوردن باشد ؟ آيا مي دانيد زمين خوردن سالمندان بعداز بيماري هاي سكته قلبي و مغزي ، سرطان ها ، عفونت هاي تنفسي و ديابت ، پنجمين علت مرگ در سالمندان است ؟ آيا مي دانيد بيشتر از نيمي از اين زمين خوردن در خانه اتفاق مي افتد ؟
افتادن (سقوط ) حدود دو سوم از حوادث سالمندان را تشكيل مي دهد. براساس آمار،سقوط40درصددرسالمندانبالاي 65سال و حدود 60 درصددر سالمندان بالاي 75 سال رخ مي دهد . در ايران علت 50 درصد آسيب هاي فيزيكي سالمندان، زمين خوردن است .
زمين خوردن سالمندان در حالي كه چندان به چشم نمي آيد مشكل بسيار مهمي است زيرا يا باعث ناتواني سالمند مي شود و يا به ويژه در سالمندان بالاي 80 سال منجر به مرگ وي مي شود . بيشترين صدمه هنگام زمين خوردن در لگن، استخوان ران و كوفتگي عضلات و گاهي شكستگي در مهره هاي كمر است. ترس از زمين خوردن دوباره به دنبال يك بار زمين خوردن از عوامل بي تحركي و نگراني در سالمندان است كه آن هم عواقب بد و زمين گيري در سالمندان را به دنبال دارد.
ناتواني سالمند در خانواده باعث مشكلات بسيار زيادي هم براي خانواده و هم براي سالمند مي شود . اگر زمين خوردن باعث ناتواني سالمند شود اولا سالمند براي كارهاي شخصي وابسته به شما خواهد شد و علاوه بر اينكه يك نفر مدام بايد در كنار او باشد مجبور خواهيد شد هزينه گزافي پرداخت نماييد. با همه اين تفاسير وابسته شدن سالمند به خانواده باعث مشكلات روحي و رواني بدخلقي و افسردگي او خواهد شد .
بنابراين مي توان با مراقبت بيشتر در منزل و ترجيحا بهره گيري از پرستار سالمند در منزل از مراكز تخصصي و با مجوز رسمي و مناسب سازي محيط زندگي سالمند از اين مشكل به ظاهر بي اهميت ولي خطرناك جلوگيري كرد
.
چرا سالمندان زمين مي خورند ؟

دو علت مهم زمين خوردن در سالمندان يكي مصرف داروها ، مشكلات جسمي و روحي مربوط به خود آنهاست و ديگري به دليل نامناسب بودن فضا و چيدمان و محيط خانه و محل زندگي سالمند است . بنابراين با مناسب سازي فضاي خانه مي توانيم از مشكل مهم زمين خوردن جلوگيري كنيم .
سالمندان ممكن است به خاطر مشكلات پروستات يا مصرف بعضي داروها يا مشكلات كليوي در طي شب چندين بار دستشويي بروند . از طرفي ممكن است مشكلات بينايي داشته باشند يا به خاطر استفاده از داروهاي خواب آور و آرامبخش ، دچار كاهش هوشياري شوند و دقت آنها هنگام راه رفتن در منزل كاهش يابد . برخي داروها مثل داروهاي قلبي ممكن است باعث افت فشارخون وضعيتي ايجاد كند يا داروهاي ديابت باعث افت قند شده و باعث سقوط سالمند شوند . از دلايل ديگر زمين خوردن سالمندان، مشكلات مفصلي ، ضعف و درد در عضلات و استخوا ن هاست كه باعث اشكال در راه رفتن آنها مي دهد و باعث زمين خوردن آنها مي مي شود.
شرايط محيط زندگي سالمندان، از فرش و كفپوش اتاق تا نور كافي در پله ها و اتاق محل زندگي، در سلامت جسمي و فيزيكي آنها بسيار موثر است. با استفاده از كفپوش هاي مناسب براي اتاق، نورپردازي مناسب و پله ها و ايجاد تغييراتي كوچك در چيدمان وسايل منزل، مي توان محيط را به نحوي مناسب براي زندگي سالمند آماده كرد تا امكان زمين خوردن و آسيب فيزيكي به حداقل برسد
.
ويژگي هاي اتاق خواب سالمند:

اتاق حتما داراي پنجره باشد و فضا كافي براي حركت دادن و جابجا كردن ويلچر موجود باشد. و حتما حمام در اتاق سالمند يا نزديك به آن باشد. كنار يا بالاي تخت سالمند زنگ قرار بگيرد تا در صورت نياز سالمند به كمك اهالي خانه و پرستار سالمند در منزل بلافاصله متوجه شوند. همچنين نور كافي براي مطالعه سالمند در رختخواب فراهم شود.

سرويس بهداشتي مطلوب سالمند:

طراحي اين مكان بايد به صورتي انجام شود كه حركت ويلچر به راحتي امكا پذير باشد. وامكانات مناسب براي افراد معلول نيز در نظرگرفته شود.
سينك ها نيز بايد داراي شير آب گرم وسرد باشند و در كنار كليه ديوارها ميله هاي حمايتي موجود باشند كه سالمند بتواند با كمك گرفتن از آنه به راحتي حركت كند.
وجود زنگ در اين محيط ها نيز براي باخبر شدن پرستار سالمند در منزل از درخواست كمك سالمند ضروري است
.سالن و اتاق نشيمن:

بايد داراي نور كافي بوده و همچنين دور تا دور ديوارها همانند سرويس بهداشتي داراي ميله باشد تا سالمند بتواند براي راه رفتن و حركت كردن از آن ها كمك بگيرد. همچنين وجود يك كاناپه راحتي براي استراحت سالمند بسيار ضروري است. همچنين تا جاي ممكن استفاده از سراميك و سنگ براي كف سالن ها مي تواند براي مراقبت از سالمند خطرساز باشد و خطر شكستگي و افتادن را افزايش مي دهد. و استفاده از موكت حداقل در مسير حركتي سالمند مي تواند به مقدار قابل توجهي اين خطرات رو كاهش دهد. در تمامي پنجره ها نيز وجود نرده بسيار ضروري است.
در نهايت با رعايت موارد گفته شده و همچنين توجه به نيازهاي رواني و عاطفي سالمند مراقبت از سالمند و پرستار سالمند در منزل بسيار ساده تر شده و منجر به بهبود كيفيت زندگي اين عزيزان خواهد شد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۲۸:۵۸ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 13
دیروز : 9
افراد آنلاین : 1
همه : 2611
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید

» 16 جاذبه ی توریستی برتر در کشور اتریش
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | زیبای دریا
» سیب و سوران | سرزمینی که در آن آب روان است
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | "زیبا"
» شهرستان مهرستان | با چشم اندازهای طبیعی شگفت انگیز
» پاساژهای دیدنی سنگاپور| تجربه هیجان در کنار آرامش!
» شهرستان دلگان | شهری در جنوب غرب سیستان و بلوچستان
» سفر به توکتویاکتوک | آخرین روستای قطبی کانادا
» دیدنی که دسترسی بدان مشکل آفرین است!!!
» سفر به لندن | 30 نکته که باید قبل از سفر به لندن بدانید
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نمای آسمان
» جاذبه های دیدنی همدان| شهر تاریخ و تمدن
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | مسیریابی ترافیک
» خصوصی ترین و انحصاری ترین هتل های جهان!!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | مزرعه سبز پیاز
» اتاقک های حبابی | خوش منظره ترین هتل های حبابی در جهان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | هزارتوی مراکشی
» بهترین کتابفروشی های لندن | در سفرتان ، غرق در مطالعه شوید
» تفریحات در کیش | راهنمای سفر به جزیره رویایی کیش
» ژوهانسبورگ | سفر به شهری زنده در قاره آفریقا
» بهترین رستوران های آلانیا | شکم گردی در ترکیه را تجربه کنید!
» شهری تاریخی که دل زمین را شکافت!
» سفر ارزان به دوبلین | چگونه با هزینه ای کم از دوبلین بازدید کنیم؟
» کره جنوبی کشوری با شهرهای بزرگ توریستی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | ســـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــبز
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نظم در هرج و مرج
» بهترین فودکورت های تهران | بهترین ارائه دهنگان غذایی پایتخت!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | مادر و فرزند
» سفر به شهرستان سرباز | سفری دیدنی و پر از رمز و راز
» شنا و غواصی را در آبی ترین آب های جهان تجربه کنید!
» کویر و رصدگاه سه قلعه | بهشت منجمان ایران
» سکه های ایرانی از پاکستان سر درآوردند!!
» بهترین هتل های کالیفرنیا | اقامت در لوکس ترین قسمت های سواحل کالیفرنیا
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | دم صبحگاهی
» بهترین رستوران های کاشان | نگاهی خوشمزه به شهر کاشان
» رستوران های پراگ | میل خوشمزه ترین ها در سفر شما
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | چشمهایش
» راهنمای سفر به دوبلین | نگینی زیبا در قلب اروپا
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | مسیر حرکت
» سفر به کشور دانمارک | سفری به سبزترین کشور اروپا
» حمام سلطان امیر احمد کاشان | نمونه ای از تاریخی ترین حمام ایران
» آرامگاه فردوسی| شاعر مشهور و پرآوازه ایران زمین
» باکینگهام کاخی دیدنی در سرزمینی اروپایی
» عاقبت مجموعه ای تاریخی و فرهنگی در تبریز
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | عظمت مادر طبیعت
» غذاهای محلی هنگ کنگ را در این مطلب بشناسید!!
» سفر به بلغارستان | راهنمای جامع گشت و گذار در سفر به بلغارستان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | بیرون از امواج
» مقاصد ماه عسل رمانتیک | هشت مکان مبهوت کننده برای ماه عسل سلطنتی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | رژه