پرستاري
پرستاري

امروزه معزل خانم هاي متاهل شاغل نگهداري فرزندشان به نحو احسنت است بطوريكه هم به ازنظر فكري هم از نظر جسمي به كودكشان رسيدگي شود ميخواهيم تفاوت نگهداري د رمهد كودك و منزل را بدانيم

اين روزها بعضي زوج هاي شاغل ترجيح مي دهند به جاي فرستادن فرزندشان به مهدكودك، پرستاري را استخدام كنند تا نگراني هاي شان از بابت مراقبت و نگهداري از كودك كمتر شود.اما حضور پرستار كودك در خانه به طور معمول با دردسرهايي همراه است و شايد مشكلاتي پيش بيايد، بنابراين بهتر است قبل از اينكه درمورد حضور پرستار در خانه تان تصميم بگيريد، توصيه هاي دكتر بيات را در اين زمينه بخوانيد.


سن كودك

يكي از اولين نكاتي كه در مورد انتخاب پرستار بايد درنظر گرفته شود، سن كودك است. در سنين پايين كه كودك نياز به مراقبت دارد، بهتر است پرستار با مهارت هاي نگهداري از كودك آشنا بوده و تجربه كافي داشته باشد. به عنوان مثال پرستاراني كه مادر هستند يا تجربه نگهداري از كودك را دارند، براي نگهداري از كودك گزينه مناسب تري محسوب مي شوند. كودكان بزرگ تر خودشان قادر به صحبت كردن هستند و مي توانند اتفاقات خانه را گزارش دهند اما در مورد كودكاني كه هنوز توانايي حرف زدن ندارند كنترل شرايط اهميت بيشتري پيدا مي كند. علاوه بر اين در مورد كودكان بزرگ تر توصيه مي شود پدر و مادر پرستاري را انتخاب كنند كه توانايي كار و بازي با كودك را داشته باشد. حتي اگر پرستار قادر باشد كارهاي آموزشي انجام دهد و تجربه يا تحصيلات مرتبط داشته باشد، داشتن اين قابليت ها به مراتب بهتر است. بهترين سن براي پرستاران ۲۸ تا ۴۰ سال است.


شيوه انتخاب پرستار مناسب براي كودكان


نكاتي در مورد روز مصاحبه


زماني كه پدر و مادر از طريق موسسات يا آشنايان با پرستاري آشنا شدند، بهتر است قبل از استخدام و سپردن كودك، با او مصاحبه كنند. در روز مصاحبه انتظارات بايد به طور واضح و مشخص بيان شوند. مثلا مادر بگويد كه انتظار دارد پرستار كودك چه غذاهايي را دراختيار كودك قرار دهد، آيا لازم است كه خود پرستار هم براي كودك غذا بپزد، آيا بايد بخشي از كارهاي آموزشي را هم برعهده داشته باشد و آيا مي تواند كودك را از خانه بيرون ببرد؟ عادت هاي غذايي كودك، ويژگي هاي رفتاري، حساسيت هاي غذايي و مواردي از اين دست هم نكات مهمي هستند كه بايد به پرستار گوشزد شود. هرقدر اين توافقات واضح تر باشد امكان بروز مشكلات در آينده كمتر است. اگر اين صحبت هاي اوليه شفاف نباشد اين احتمال وجود دارد كه بعد از مدتي بنا به دلايلي مشكلاتي ايجاد شود و والدين از عملكرد پرستار رضايت نداشته باشند. درنتيجه پرستار كودك كارش را ترك كند يا اخراج شود كه اين موضوع ممكن است بر احساسات كودك تاثير داشته باشد. علاوه بر اين هر خانه اي قانون و خط قرمزهايي دارد كه بايد در مورد اين نكات هم حتما با پرستار صحبت شود. پيشنهاد مي شود كه مادر در مورد محل قرار گرفتن تلفن هاي تماس ضروري، داروهاي كودك، دفترچه بيمه و… پرستار را مطلع كند تا در شرايط اضطراري پرستار به موقع به كودك كمك كند.


كنترل از راه دور


در مورد كودكاني كه در سنين قبل از سه سالگي هستند و توانايي صحبت كردن ندارند، بهتر است اقدامات ديگري هم در نظر گرفته شود. به عنوان مثال اگر پدر و مادر امكانات مالي خوبي دارند، خريد دوربين هاي مدار بسته اقدام موثري است كه مي تواند در نظارت كارهاي پرستار تاثير داشته باشد. درصورتي كه امكان خريد دوربين مدار بسته وجود ندارد، والدين مي توانند حداقل صداي پرستار را ضبط كنند. البته نكته مهم اينجاست كه خود پرستار در جريان نصب دوربين يا دستگاه ثبت صدا باشد و بداند كه والدين كودك، عملكرد او را كنترل مي كنند. براي نظارت بر كار پرستار مي توان از همسايه ها هم كمك گرفت. مادر مي تواند به يكي از خانم هاي همسايه بسپارد تا اگر صداي گريه ممتد كودك را شنيد براي پيگيري به خانه شان مراجعه كند.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۵۷:۳۰ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 23
دیروز : 9
افراد آنلاین : 1
همه : 2621
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب