پرستاري
پرستاري

وابسته به نياز ، عملكرد و وضعيت مالي، والدين اقدام به استخدام يك پرستاركودك مي‌كنند. انتخاب پرستار كودك هميشه يك انتخاب سخت و دشوار براي والدين است چون اعتماد پيدا كردن به فردي كه فرزند خود را به آن بسپارند بسيار دشوار است. استخدام پرستار كودك داراي مزيت هاي بسيار زيادي و به دنبال آن داراي ريسك هايي بالايي نيز هست.

موافقين استخدام پرستار كودك دلايل زير را به عنوان مزيت هاي داشتن پرستار كودك مطرح مي‌كنند:

راحت شدن از دست بچه ها (Relax from your child)

همه‌ي مردم نياز دارند كه مدتي از همه چيز حتي از فرزندان خود دور باشند. غالبا اين موضوع توصيه نمي شود اما اساسا ضروري و مهم است كه براي مدتي والدين خود را از مسئوليت هاي مربوط به فرزاندان رها كنند. اين كار نه تنها براي سلامت والدين اهميت دارد بلكه اين كار براي فرزندان نيز مفيد خواهد بود. والدين گاهي اوقات از فرزندان خود و كارهاي مربوط به آن ها خسته مي شوندو اين موضوع تاثير بدي هم بر روي والدين و هم فرزندان خواهد داشت كه به مراتب بدتر است.

ترك منزل بدون فرزندان

درصورتي كه والدين براي فرزندان خود پرستار كودك استخدام كنند مي توانند به راحتي درمحل كار خود حاضر شوند بدون اينكه نگراني از طرف فرزندان خود داشته باشند، چون مي‌دانند كه پرستار كودك به كارهاي منزل رسيدگي مي‌كند و امنيت كودك را تامين مي‌كند. داشتن رابطه‌ي خوب بين والدين نيز بسيار اهميت دارد بنابراين داشتن كمي تعطيلات و با هم بودن، بدون داشتن نگراني در مورد فرزندان و نيازهاي روزمره آن‌ها ضروري است و اين موضوع زماني امكان‌پذير خواهد بود كه يك پرستار كودك خوب از فرزندان شما مراقبت كند.

فرزندان شما خسته و بي حوصله نخواهند بود

گاهي اوقات به دليل شغل والدين، فرزندان مجبورند تنها در خانه بمانند و اين موضوع موجب بي حوصلگي و خستگي آنان مي‌شود.پرستار كودك مي تواند با فرزندان شما بازي كند و زمان را نه تنها براي فرزندان شما لذت بخش وهيجان انگيز كند بلكه چيزهاي زيادي را نيز به آن ها آموزش دهد. به عنوان مثال : پرستار كودك كارهاي روزمره را به همراه فرزندان شما انجام مي دهد تا به آن ها بياموزد داراي مسئوليت ها و وظايفي هستند. پرستار كودك مي‌تواند با شما براي موضوع آموزش كودكتان مشورت كند.

كاهش صرف زمان كودكان مقابل تلويزيون

فرزندان شما نبايد زمان زيادي را در مقابل تلويزيون و بدون حركت سپري كنند و ساعت هاي زيادي را به تماشاي كارتون اختصاص دهند. آن ها به جاي اينكه زمان زيادي را جلوي تلويزيون بگذرانند بايد بيشتر در محيط آزاد باشند و وقت خود را صرف بازي و رفتن به مكان هايي مانند باغ وحش و كتابخانه كنند. درحالي كه اگر شما پرستار كودك را با صفحه نمايش گر تلويزيون جايگزين نكنيد فرزندان شما ممكن است چاق شوند و يا دچار بيماري هاي مختلفي شوند. (مشكلات روحي و رواني به كنار!)

يادگيري زباني ديگر

اگر شما پرستاربچه اي را انتخاب كنيد كه بر زبان هاي مختلف مسلط باشد فرزندان شما نيز ممكن است زبان هاي ديگر را ياد بگيرند. برخلاف بزرگسالان كودكان مي توانند بر هر زباني به راحتي تسلط پيدا كنند. كودكان قادرند هر صدايي را كپي كنند و تقريبا بدون هيچ مشكل خاصي زبان ديگري را به جز زبان مادريشان ياد بگيرند. مراجعه به يك مركز مراقبت متخصص مي‌تواند دقيقا همان پرستار كودكي را در اختيار شما قرار دهد كه مورد نظر شماست.

موضوع دستشويي رفتن كودكان

غالبا اين قضيه مشكل نيست اما گاهي اوقات خيلي سخت و طاقت فرسا مي شود كه والديني كه تجربه‌ي كمي دارند به فرزندان خود آموزش دهند كه به تنهايي و بدون نياز به ديگران اين كار راانجام دهند. پرستاران كودك باتجربه به راحتي و آساني مي توانند به فرزند شما اين قضيه را آموزش دهند. اگر فرزند شما واقعا آماده باشد و به سني رسيده باشد كه بتواند اين كار را خودبه تنهايي انجام دهد طي يك هفته و يا كم تر اين كار راياد خواهد گرفت. پرستار كودك به شما كمك مي‌كند تا براي كارهاي ساده و البته مهم با ويژگي هايي مثل مورد بالا، به زخمت نيفتيد.

رساندن كودكان به كلاس هاي روزانه

ممكن است شما زمان زيادي را صرفِ رانندگي براي رساندن فرزندانتان به كودكستان، استخر، كاراته، فوتبال، تنيس،هاكي و يا ديگر كلاس ها و فعاليت ها كنيد. گاهي اوقات اين قضيه غير ممكن است كه به تنهايي و بدون نياز به پرستار كودك اين كار راانجام دهيد به عنوان مثال زماني كه شما چند فرزند داشته باشيد و هر كدام در زمان يكساني بخواهند در مكان هاي متفاوتي باشند. بنابراين داشتن پرستار كودك بسيار مفيدوارزشمند خواهد بود.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۳۴:۳۰ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 3
دیروز : 9
افراد آنلاین : 1
همه : 2601
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب