پرستاري
پرستاري

در كشور هاي توسعه يافته جهان شاهديم كه خدمات پرستاري و مراقبتي از سالمندان به صورت كاملا آكادميك ،برنامه ريزي شده و علمي صورت ميگيرد ، از اين رو فردي كه به عنوان پرستار در منازل مشغول به كار مي شود به شرح وظايف خود آگاهي كامل دارد و قادر است خدمات خود را به صورت كاملا اصولي ارايه دهد. از جهتي آموزش هايي كه پرستاران و مراقبين در چنين كشورهايي ديده اند باعث مي شود خانوانده ها به آنها اعتماد لازم جهت سپردن امور سالمند خود را بكنند.

در كشور عزيز خودمان ارايه خدمات پرستاري و مراقبتي در منزل بيشينه طولاني ندارد و يا اگر سابقه اي هم داشته باشد به صورت كاملا سنتي بوده است ، سالهاست كه حرفه و ايده امور پرستاري و مراقبتي در منزل به همين شكل در ايران رواج داشته و مشكلات متعددي را براي خانواده ها و پرستاران در پي داشته است.

در زمان انتخاب پرستار سالمند بهتر است به نكات كليدي زير توجه لازم را داشته باشم:

پرستار ، مراقب اعزام شده آيا آموزش هاي لازم جهت نگهداري از سالمند را ديده است
فرد اعزام شده تا چه مقدار نسبت به اهميت حرفه خود توجيه است
آيا اين فرد از مركز قابل اعتماد و دانش محوري اعزام شده است
كارشناس پشتيباني مركز ارايه دهنده خدمت افراد با تجربه و تحصيلكرده اي هستند
شما در تمامي زمان هاي ممكن به پشتيبان پرستار اعزامي دسترسي داريد
شرايط محيطي كار به صورت كامل به پرستار انتقال داده شده است
پرستار اعزامي مهارت هاي اجتماعي لازم جهت جلب اعتماد و اطمينان خانواده را دارا مي باشد

در هر حال پرستاران و مراقبين دلسوز مانند فرشتگاني هستند تا در اوج درد و رنج بيماري و يا نياز مراقبتي يك فرد سالمند التيام بخش آلام آنها مي باشند، اين فرشتگان رحمت انسان هاي مهرباني هستند كه با رفتار و اخلاق و خدمات خود، سلامت را به او هديه مي‏ دهند.

اهميت اين شغل به حدي است كه اگر طبيب، درمان خود را به انجام رساند اما خدمات پرستار سالمند ارائه نشود تامين سلامت دچار دشوار و سختي مي شود.چشم هاي نافذ و پر فروغ پرستاران بر تن رنجور و پردرد افراد محتاج به مراقبت آرامش هديه مي كند و دست هاي مهربان و پرسخاوتشان در دل سياه شب جاني دوباره مي بخشيد.اين فرشتگان با شب زنده داري التيام بخش آلام و سنگ صبور افراد مي توانند باشند.

شغل پرستاري از چنان اهميتي برخوردار است كه رسول مكرم اسلام (ص) فرموده اند هر كس يك شبانه روز از فردي پرستاري كند خداوند او را همراه با ابراهيم خليل برمي انگيزد و بسان برقي پر درخشش از صراط مي گذرد.

مركز مراقبتي سلامت اول با داشتن آموزشگاه اختصاصي آموزش مراقبين و پرستاران جهت اعزام به منازل مشتركين سعي بر ارتقاء كيفيت خدمت رساني خود كرده است آرزو منديم روزي برسد كه چنين خدماتي در ايران عزيزمان به صورت كاملا آكادميك ، علمي و برنامه ريزي شده انجام شود.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۰۲:۲۸ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 11
دیروز : 9
افراد آنلاین : 1
همه : 2609
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب