پرستاري
پرستاري


چگونه مسائل مشتركي كه خانواده ها، پرستاران كودك و مربيان مهدكودك ها و ديگر مراقبين با آن روبرو هستند را حل كنيم؟
در تحقيقات از خانواده ها و پرستار كودك و كساني كه در زمينه مراقبت از كودكان فعاليت مي كنند، از روابطي مطلع ميشويم كه به سردي گراييده است. معمولاً اين مسائل با گفتگوي آزاد و صادقانه حل و فصل مي‌شوند.
در اينجا به برخي از رايج ترين مشكلاتي كه در رابطه بين خانواده ها و پرستاران با آن مواجه مي شويم را بررسي ميكنيم، و چند توصيه (هم براي خانواده ها و هم براي كساني كه در حوزه مراقبت از كودك فعاليت دارند) براي چگونگي حل اين مسايل، بدون اينكه وضعيت را حادتر كنيم، ذكر ميكنيم:
1- دير حاضر شدن سر كار
كارفرما: اگر پرستار كودك بيش از يك بار دير كرده باشد، بلافاصله در مورد اين وضعيت گفتگو كنيد. اطمينان حاصل كنيد كه پرستار ميداند كه زمان شروع كار چه ساعتي است و اينكه چقدر مهم است كه درمورد مراقبت از كودك همه چيز طبق برنامه جلو برود. معمولا اين بحث مشكل را حل خواهد كرد. اگر او همچنان دير مي آيد، ولي به غير از اين، همه رفتارهاي او مورد پسند شماست -- از او بخواهيد 15 دقيقه ديرتر از آنچه شما به او نياز داريد در محل كارش حاضر شود و اقدام به مراقبت از كودكان كند.
پرستار كودك: كارفرمايان بايد با شما كه زود سر كار حاضر مي شويد، با خوشرويي برخورد كند و ادب و مهرباني از خود بروز دهد. گاهي اوقات يك جلسه كاري داريد و كارفرماي شما به ترافيك برميخورد و در جلسه حاضر نمي شود، اما از او بخواهيد تا با شما تماس بگيرند و تاخير خود را به شما اطلاع دهند. اگر شما به طور منظم كار اضافي انجام مي دهيد، با كارفرماي خود صحبت كنيد تا به طور دائم ساعت كاري شما را افزايش دهد – البته در صورتي كه مناسب برنامه شما باشد. و شما براي هر مدت زمان اضافي كه كار مي كنيد، بايد هزينه اش را دريافت كنيد.
2. نامنظم بودن
كارفرما: وارد شدن به خانه اي كه تميز و مرتب است، بسيار خوشايند است، اما به خاطرداشته باشيد كه كسي كه كار مراقبت از كودكان را انجام مي دهد، وظيفه ي خانه داري را بر عهده ندارد. ممكن است از پرستار كودك انتظار رود تا اسباب بازي هاي كودك را مرتب كند يا لباس هاي كودك را بشويد، اما تميز كردن منزلتان يك انتظار غير معقول است. اگر او آشغال هاي خود را روي زمين بريزد يا ظرف ها را در ماشين ظرف شويي قرار ندهد، اين مساله را بيان كنيد كه شما در حال تلاش براي آموزش مسئوليت پذيري به فرزندانتان هستيد و اينكه در بحث مراقبت از كودكان، چقدر ياد دادن نظافت به بچه ها مهم است. اين عامل خيلي مهم تر جلوه مي كند وقتي كه بچه ها، پرستار را سرمشق و الگويي براي خود در نظر بگيرند.
پرستار كودك: اگر كارفرماي شما لباس هاي كثيف را در اطراف خانه رها مي كند، و مي پندارد كه شما وظيفه جمع كردن آنها را بر عهده داريد، زمان براي يك بحث فرا رسيده است. نگاهي به قرارداد خود بياندازيد (اگر قرارداد نداريد همين الان دست به كار شويد!) آيا در آن وظايف خانه داري ذكر شده است؟ اگر نه، يك بحث صادقانه با كارفرماي خود داشته باشيد، و به او بگوييد كه در كارهاي خانه كمك نخواهيد كرد و اولويت شما مراقبت از كودكان، حيوان خانگي و بزرگسالان است -- و شما اجازه نخواهيد داد كه هيچ امري تداخل در كار شما ايجاد كند. قوانين پايه را تنها براي كارهايي كه به شما محول شده است تنظيم كنيد.
3- پيروي كردن از قوانين خانه
كارفرما: اگر مراقب حيوان خانگي شما، غذاي زيادتر از مقدار تعيين شده در اختيار او قرار دهد و يا پرستار كودك شما به كودكان اجازه ميدهد كه شب ها تا دير وقت بيدار بمانند، قوانين خانه را دوباره با مراقبان در ميان بگذاريد. شما حتي مي توانيد ليست كوتاهي از قوانين مهمي كه تمام اعضاي خانواده و همه مراقبان، هنگام مراقبت از كودك يا حيوان خانگي بايد از آن اطاعت كنند، تهيه كرده و در ديد عموم، مثلا روي در يخچال نصب كنيد. اين يادآوري بزرگي براي قوانين به شمار مي رود.
پرستار كودك: برخي از كارفرمايان هميشه از قوانين خانه خود احساس رضايت نمي كنند. اگر شما احساس مي كنيد كه چيزهايي به طور منظم در حال تغيير است، و يا مطمئن نيستيد كه چه انتظاري از شما مي رود، سوال كنيد. با كارفرماي خود صحبت كنيد تا قوانين خانه را به عنوان بخشي از قرارداد شما قيد كند تا همه از نظر قوانين در شرايط يكساني قرار بگيرند و قوانين تغيير نكنند.
4- مسائل مربوط به پرداخت دستمزد
كارفرما: ممكن است به نقش خود به عنوان يك كارفرماي خانگي عادت نكرده باشيد، اما داشتن روش ها و زمان هاي بخصوص براي پرداخت دستمزد مراقب مهم است. به او در مورد نحوه پرداخت و زمان پرداخت اطلاع دهيد. و دستمزد او را هميشه به موقع پرداخت كنيد. گزارشي از ساعات كاري او تهيه كنيد، به طوري كه هيچ اختلافي در اين زمينه وجود نداشته باشد. اگر شما نياز داريد كه براي مراقبت از كودكان، پرستار زودتر سر كار حاضر شود و ديرتر خانه را ترك كند، مطابق با برنامه پرداخت هاي او را تنظيم كنيد. و اگر شما بيش 1900 دلار در ماه به وي پرداخت مي كنيد، موظف خواهيد بود ماليات هاي مربوطه را هم بپردازيد.
پرستار كودك: اگر در دريافت دستمزد خود مشكل داريد، با كارفرماي خود صحبت كنيد. خيلي رك و شفاف حرفتان را بزنيد، در عين اينكه شما كاري كه انجام ميدهيد را دوست داريد، اين كارشماست و شما به دستمزد خود متكي هستيد -- درست مثل همه مردم كه كارهاي ديگري را انجام مي دهند و حقوق و دستمزد دريافت مي كنند.
5- از بين رفتن اعتماد و اطمينان
كارفرما: در صورتي كه احساس مي كنيد اعتماد بين شما از بين رفته است، ولي هنوز هم اعتقاد داريد كه وي كار مراقبت از كودك را به درستي انجام مي دهد و مي خواهيد او را در اين كار نگه داريد، درمورد اين وضعيت با وي بحث كنيد. اگر پرستار نخواهد كه رابطه را اصلاح كند، چگونه بايد اين موضوع را با شما در ميان بگذارد و شما چقدر بايد تيز باشيد تا بتوانيد اين حرف دروني او را دريافت كنيد؟ اگر اين عدم اعتماد دوباره اتفاق بيفتد، شما بايد دنبال فرد موثق تري بگرديد. و فقط در موارد ضروري، اطمينان حاصل كنيد كه يك پرستار پشتيبان داريد كه در مواقع لزوم با وي تماس حاصل كنيد تا اقدام به مراقبت از كودكان كند.
پرستار كودك: آيا كارفرمايان شما ساعات كاري شما را به طور منظم تغيير ميدهند ويا در آخرين لحظه لغو مي كنند؟ درخواست ملاقات كنيد تا در مورد مشكلتان با او صحبت كنيد و در مورد اثرات اين موضوع در زندگيتان صحبت كنيد. شما يك فرد حرفه اي هستيد و با شما بايد مثل يك فرد حرفه اي رفتار شود. قرارداد خود را دوباره بررسي كنيد و ببينيد ساعت كاريتان يا مسئوليت هايتان نياز به تجديد نظر دارند يا خير.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ خرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۴۰:۴۵ ] [ مينا ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 9
دیروز : 9
افراد آنلاین : 1
همه : 2607
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب