پرستاري
پرستاري

اگر شما به عنوان يك پرستار كودك ميخواهيد به نگهداري از كودكان بپردازيد اين مهم است كه بدانيد چگونه با كودكان رفتار كنيد و آن را به روش هاي اصولي تربيت نماييد. نقش پرستار كودك در تربيت كودكان بسيار پررنگ و حياتي است. از اين رو پرستار كودك بايد بصورت جدي تري آن را بررسي كند تا مسئوليت خود را به بهترين شكل انجام داده و در حرفه ي خود فردي موفق باشد. آرامش را براي كودك و خانواده ي او فراهم نموده و اضطراب و نگراني را از پدر و مادرها دور كند.
تربيت پيشگيرانه كودك و متوقف كردن رفتار بد قبل از شروع آن موثرتر خواهد بود. اين بدان معنيست كه شما قبل از آنكه كودك شروع به رفتار هاي بد كند با اتخاذ تدابيري مي توانيد از آن جلوگيري كنيد.
نكات مهم هنگام تربيت كودك توسط پرستار:

نكته ي مهم در تربيت كودكان ياد دادن خوب و بد به آن هاست كه اين امر در نتيجه ي در نظر گرفتن تنبيهات مناسب براي كودكان و تشويقات به جا مي باشد. با اين كار شما مي توانيد به كودك آموزش دهيد درست را از نادرست تشخيص دهد.
نكات كليدي در رفتار با كودكان موراد زير را شامل مي شود:
آرامش خود را حفظ كنيد:

يك نفس عميق بكشيد. اگر كودك با پرخاشگري شما را عصبي مي كند به ياد داشته باشيد كه بايد آرامش خود را حفظ كنيد. تخليه هيجاني شما اوضاع را بدتر خواهد كرد. شما به عنوان پرستار كودك هميشه بايد مراقب رفتار و واكنش هاي خود باشيد. هيچگاه از تنبيه فيزيكي براي آرام كردن كودك استفاده نكنيد. آرامش شما موجب مي شود تا با دقت بيشتري وضعيت را بررسي كنيد و براي پيدا كردن راه حل فكر كنيد.
موضع محكمي در انجام برخي امور داشته باشيد:

برخي امور قابل مذاكره نيستند. برنامه ي حمام، خواب و تغذيه كودك بايد به موقع انجام شوند و نبايد براي انجام آن ها نظر كودك را پرسيد. مثلا به جاي آنكه از كودك بپرسيد دوست دارد به حمام برود يا نه به او قاطعانه و روشن بگوييد كه وقت حمام كردن است. معمولا كودكان هنگامي كه نظرشان پرسيده مي شود جواب منفي مي دهند از اين رو بايد موضع خود را حفظ كنيد تا كمتر با لجبازي و نه گفتن هاي كودك كلافه شويد.استخدام پرستار كودك در تهران،پرستاري از كودك در منزل،مركز پرستاري از كودك در منزل
به كودكان رشوه ندهيد:

رشوه دادن به كودكان يك راه نتيجه بخش اشتباه در مورد رفتار و پاداش است. با اين كار به كودكان مي گوييد كه تو بدون گرفتن رشوه قادر به انجام رفتار خوب نيستي و به ان ها آموزش مي دهيد كه بايد به من هزينه اي به آنها بپردازيد تا كاري را انجام دهد رشوه به كودكان براي توقف رفتار بد نيز داده مي شود. بهتر است به جاي آنكه به كودكان چيزي بدهيد تا كاري را انجام دهند، پس از انجام كار خوب براي تشويق كودك هديه اي به كودك داده شود.
ستايش و تشويق كودكان بعد از انجام كارهاي مثبت لازم و ضروري است. اگر آن ها براي بدست آوردن خواسته ي خود شروع به داد و فرياد كردند بي اعتنايي شما به كودك آموزش خواهد داد كه اين رفتارها جواب نمي دهد در عوض هنگامي كه كودك مودبانه رفتار كرد مي تو انيد خواسته ي او را برآورده سازيد تا كودك ديگر با گريه نيازهايش را از شما نخواهد.مراقب كودك،استخدام پرستار كودك،مراقبت از كودك در منزل،نگهداري كودك،پرستاري كودك
كمي پر انرژي باشيد:

راه يافتن به قلب كودكان زياد سخت نيست. فراموش نكنيد كه شما براي مراقبت از كودك حقوق دريافت مي كنيد پس بايد مسئوليت پذير بوده و براي كار خود انرژي صرف كنيد. كودك را در تمامي ساعات مراقبت از كودك پاي تلوزيون ننشانيد و با او بازي كنيد. براي كودك قصه تعريف كنيد، با او نقاشي بكشيد و لحظات خوبي براي او فراهم كنيد. و نكته ي اخر اينكه هميشه و در همه حال مراقب كودك باشيد و خطرات احتمالي را شناسايي كرده آن ها را برطرف نماييد. در طول نگهداري كودك چشم از او برنداريد.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۱۲:۰۸ ] [ مينا ] [ نظرات (1) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 37
دیروز : 9
افراد آنلاین : 1
همه : 2635
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب